GÜNDEM
25 Mayıs 2019 18:54 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 10:56

Bakanlık harekete geçti! Dayakçı müdürün yöneticiliği sona erdirildi

Çankırı'da bir ilkokulda öğrencilerine şiddet uyguladığı belirlenen müdürün yöneticilik görevi alındı. Milli Eğitim Bakanlığı adli sürecin de devam ettiği açıklamasını yaptı.

Haberi Dinle

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) Çankırı'da bir ilkokulda öğrencilerine şiddet uyguladığı belirlenen öğretmenin yöneticilik görevinin üzerinden alındığı, hakkındaki adli sürecin de devam ettiği bildirildi. 

8 MART 2019'DA YAŞANDI

MEB'den yapılan bilgilendirmede, Çankırı'daki bir ilkokulda öğrenci velisi tarafından görüntülenen ve televizyon haberleriyle medyaya yansıyan vahim görüntülerle ilgili olayın 8 Mart 2019 Cuma günü yaşandığı aktarıldı. 

YÖNETİCİLİK GÖREVİNDEN UZAKLAŞTIRILDI

Bilgilendirmede, "Olayla ilgili olarak Bakanlığımız müfettişleri tarafından başlatılan inceleme, soruşturma sonucu söz konusu kişinin yöneticilik görevi üzerinden alınmış olup hakkındaki adli süreç devam etmektedir." ifadeleri kullanıldı. 

Çankırı'nın Yapraklı ilçesindeki bir ilkokulda öğrencileri kürsüye çıkararak tokatlayan öğretmenin, bir öğrenciyi de kulaklarında tutarak havaya kaldırdığına ilişkin görüntüler basın organlarında yer almıştı. 

Yorumlar