13 Şub 2024 01:52 Son Güncelleme: 13 Şub 2024 01:53

Bakan Yumaklı 1500 tarım işçisi alınacağını açıkladı

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 1500 tarım işçisi alınacağını duyurdu. Bu alım ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Bakan Yumaklı 1500 tarım işçisi alınacağını açıkladı
Haberi Dinle

Bakan Yumaklı, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Tarım ve Orman Bakanlığı ailemizin gücüne güç katmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda duyurduğumuz 1500 tarım işçisi alımına ilişkin süreci başlatıyoruz" ifadelerini kullandı.

Bu alım kapsamında işe alınacak personel, bakanlığın taşra teşkilatında istihdam edilecek. İlanlar 19 Şubat tarihine kadar İşkur'un resmi internet sayfası üzerinden yayımlanacak.

Başvuruda bulunacak adayların, belirlenen okulun ilgili bölümünden ya da programından mezun olmaları gerekmektedir. Diğer başvuru şartlarıyla ilgili detaylar ise Resmi Gazete'de yer almaktadır.

Bakan Yumaklı, "Yeni mesai arkadaşlarımız için şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun" mesajını iletti. Bu kapsamda tarım işçisi olarak çalışmak isteyen adayların başvuru şartlarını ve sürecini Resmi Gazete'den takip etmeleri önemlidir.

Yorumlar