GÜNDEM
14 Oca 2022 16:13 Son Güncelleme: 14 Oca 2022 16:14

Bakan Varak: “Gökbakar keşke uzay ve havacılık endüstrisi alanında da biraz uzmanlaşsaymış'”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yangın söndürme araçlarına ilişkin açıklamasını eleştiren ünlü komedyen Şahan'a tepki gösterdi. Varak, “Orman yangınlarıyla mücadele uzmanı Sn. Şahan Gökbakar keşke uzay ve havacılık endüstrisi alanında da biraz uzmanlaşsaymış” dedi.

Haberi Dinle

Şahan'ın eleştirisini alıntılayan Varank, “Orman yangınlarıyla mücadele uzmanı Sn. Şahan Gökbakar keşke uzay ve havacılık endüstrisi alanında da biraz uzmanlaşsaymış. Orman yangını, resmi üretim programı açıklanmamış, ne zaman teslim edileceği belli olmayan, daha bir tane bile seri üretimi yapılmamış uçağı mı bekleyecek?” ifadelerini kullandı.

Şahan, Tarım ve Orman Bakanlığı’na yangın söndürme uçaklarını sormuş ertesi gün bakanlıktan gelmişti. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “5 adet amfibik uçak satın alınması için Savunma Sanayi Başkanlığı ile birlikte çalışmalarımız devam ediyor. Amfibik yangın söndürme uçaklarının sipariş üzerine üretilen özel uçaklar olması sebebiyle, uçaklar tedarik edilene kadar kiralama usulü ile hizmet alınmaya devam edilecektir” denilmişti.

 

Yorumlar