GÜNDEM
27 Şub 2020 10:47 Son Güncelleme: 27 Şub 2020 11:07

Bakan Soylu açıkladı! Büyük İstanbul planı...

Soylu, "Depremde yardımları STK'lerin, belediyelerin kendi başına dağıtmasına izin vermedik. Bu, bizim değil Türkiye Afet Müdahale Planı'nın kararı" dedi. Öte yandan Bakan Soylu olası büyük İstanbul depremi için de büyük İstanbul planı hazırladıklarını belirtti.

Haberi Dinle

Bakan Soylu'nun açıklamalarından satır başları şöyle;

(Depremin ardından)

Hem Malatya hem Elazığ olsun, bu kadar hızlı hasar tespitinin yapıldığı başka bir ülke olmamıştır. Şu ana kadar Elazığ ve Malatya'da yaklaşık 150 bin kişiye sosyal rehabilitasyon uygulandı.

Elazığ ve Malatya'daki depremlerin ardından şu ana kadar 460 milyon lira harcadık. Vatandaşlarımızın yıkılan binaları, acil yıkılacak binaları, çok ağır hasarlı olarak tespit edilen binalarının paralarını, kanunun da önüne geçerek ödemeye başladık.

Yıkılan köylerde çelik yapılı evler inşa edilecek.

(Olası büyük İstanbul depremi)

Olası büyük İstanbul depremi için büyük İstanbul planı hazırlıyoruz.

Ağır hasarlı ve yıkılması gereken binada bir şekilde oturulamaz.

Deprem konusunda Türkiye geçmiş acıları bir daha yaşamamak için elinden gelen tüm gayreti ortaya koymaktadır. Elazığ ve Malatya ile ilçelerinde önümüzdeki nisan ayının sonunda genel perspektif olarak hayat normale dönecek.

(İmralı'da yangın)

Bursa Valimizle görüştüğümüzde cezaevinin çok ötesinde, uzağında. Hemen Pakdemir Bey ile temasa geçtik. Bir lodos var büyük bir yangın değil. Müdahale ediliyor.

Yorumlar