GÜNDEM
18 Kas 2020 11:04 Son Güncelleme: 18 Kas 2020 12:00

Bakan Koca: Artış trendi tüm ülkeye yayıldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul, İzmir, Bursa gibi büyük illerimizdeki artışın neredeyse bütün ülkeye yayılmış durumda olduğunu belirterek, ''Gidişatı durdurabilmek için radikal tedbirlere başvurmamız kaçınılmaz olmuştur'' dedi. Aşı için de tarih veren Koca "Bu yıl henüz bitmeden aşıya kavuşmanın ümidi içindeyim." dedi.

Haberi Dinle

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Plan ve Bütçe Komisyonu'nda konuştı. 

Fahrettin Koca, artan corona virüs vakalarına ilişkin değerlendirmede bulundu. Gidişatı durdurabilmek için radikal tedbirlere başvurmalarının kaçılmaz olduğunu belirten Bakan Koca, ''İstanbul, İzmir, Bursa gibi büyük illerimizdeki artış trendi neredeyse bütün ülkeye yayılmış durumdadır'' ifadelerini kullandı. 

"BU YIL BİTMEDEN AŞIYA KAVUŞMA ÜMİDİ İÇİNDEYİM"

Görünen o ki, hayatımızı bir süre daha sıkı bir disiplin altına almak zorundayız. Dünyaya paralel olarak ülkemizde de 16 ayrı aşı çalışması yapılmaktadır. Bunlardan bir tanesi klinik öncesi dönemi başarıyla tamamlayarak insan denemelerine başlamıştır. Çin ve Almanya kaynaklı aşıların ülkemizde de faz çalışmaları devam etmektedir. Bu yıl henüz bitmeden aşıya kavuşmanın ümidi içindeyim. Bize düşen, bu süreci güvenli bir şekilde atlatabilmektir.

Yorumlar