GÜNDEM
07 Tem 2020 00:07 Son Güncelleme: 07 Tem 2020 00:23

Gümüşhane'de koronavirüs vakaları artıyor

Gümüşhane'de yeni tip koronavirüs vaka sayısının artmaya başladığı açıklandı. Valilik'ten yapılan açıklamada vatandaşlardan çok dikkatli olmaları istenirken temizlik, maske ve mesafe uyarısı yapıldı.

Haberi Dinle

Gümüşhane'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısının artmaya başladığı belirtilerek vatandaşların tedbirlere uymaya özen göstermeleri istendi.

Gümüşhane Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, çeşitli nedenlerle kentte koronavirüs vaka sayısının artmaya başladığı vurgulandı. Tedbirlere uyulması istenilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "İlimizde koronavirüs vakaları artmaya başladığından değerli vatandaşlarımızın çok dikkatli olmaları, temizlik, maske ve mesafe kurallarına titizlikle riayet etmeleri hem kendi sağlıkları hem de yakınları, sevdikleri ve halkımızın sağlığı açısından büyük önem arz etmektedir. Lütfen temizlik, maske ve mesafe kurallarına titizlikle riayet edelim." 

BAKAN KOCA İYİ HABER VERMİŞTİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 1 Temmuz'de gerçekleştirilen Koronnavirüs Bilim Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, "Salgın boyunca nüfusa kıyasla toplam vaka sayılarının en düşük olduğu 5 il ise şunlardır, Gümüşhane, Tunceli, Kars, Burdur ve Bartın. Gümüşhane'de 2 haftadır hiç vaka görülmemiştir." ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar