29 °c

Bahçeli'ye tam yetki!

MHP lideri Bahçeli'nin Başkanlık Divanı'ndan bir kez daha disiplin işlemlerine ilişkin yetki aldığı bildirildi.

Bahçeli'ye tam yetki!
15/07/2016 14:05 - Güncelleme : 18/03/2017 04:14

MHP lideri Bahçeli'nin Başkanlık Divanı'ndan bir kez daha disiplin işlemlerine ilişkin yetki aldığı bildirildi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başkanlık Divanı'nda muhaliflerin ihracının uygulanmasına ilişkin olarak iç tüzükteki hükümleri anımsatarak “ihtiyaç halinde kullanılması amacıyla” bir kez daha yetki aldı. Muhalifler ise delegelere imzalattığı tüzük değişikliği taleplerinde disiplin hamlesini önlemeye yönelik tedbirler geliştirdi. Her iki kanat yapacakları hamlelerin zamanlaması için birbirlerini gözetliyor.

AKŞENER İÇİN SÜREÇ BAŞLIYOR

Genel Merkez'de Meral Akşener'in yeni parti sürecini başlatmak için ihracı edilmeyi beklediği yorumları yapılırken, Bahçeli'nin zamanlama hatası yaparak “bir mağdur kahraman” yaratmak istemediği dile getiriliyor. Akşener'in diğer muhalif adaylardan ayrı bir kulvarda ilerlemek istediği, bugüne kadarki karar ve davranışlarında bunu sergilediği değerlendirmesini yapan Genel Merkez, bütün yolların tıkanmasının ardından muhalif adayların yeniden güven tazeleme girişiminde bulunduğunu ancak bunun da uzun sürmeyeceği inancını taşıyor. Akşener'in gerçekte Genel Merkez'den ihraç kararını biran önce çıkmasını beklediği iddiası gündeme gelirken, kamuoyunda oluşan rüzgarı kaybetmeden partileşme sürecini başlatmak arzusunda olduğunu öne sürülüyor. Milliyet'te yer alan habere göre olaylı bayramlaşma töreniyle ilgili isimler başta olmak üzere ilk etapta 50'ye yakın ismin tedbirli disipline sevkinin gündeme gelebileceği belirtiliyor.

BAHÇELİ'YE TAM YETKİ

Genel Merkez'in Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi'ndeki yargı süreci ile muhalif kanadın yeniden toplamaya başladığı olağanüstü kongre imzalarının ne zaman kendilerine teslim edileceğini görmek istediği de dile getiriliyor.

Bahçeli'nin son Başkanlık Divanı toplantısında parti tüzüğüne aykırı hareket edenlerin tereddütsüz disipline sevkinin gerçekleşeceğini belirttiği ve “dosyalar epey kabardı” yorumu yaptığı belirtiliyor. Tüzük'te Genel Başkan'ın disiplin yetkisini kullanma düzenlemesini anımsatan Bahçeli, Başkanlık Divanı'ndan bir kez daha disiplin işlemlerine ilişkin yetki aldığı bildirildi. Bahçeli'nin bu yetkiyi “ihtiyaç bulunması halinde kullanacağı” belirtildi.

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
HABERE İLK YORUMU SİZ YAPIN

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.