YAŞAM
14 Ağu 2019 20:01 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 14:55

Asker arkadaşları 30 yıl sonra yine içtima yaptılar

Vatani görevlerini İzmir Gaziemir Ulaştırma Personel Okulu ve Eğitim Merkezi Alayı 12. Bölük’te Ulaştırma olarak yapan asker arkadaşlar geleneksel hale getirdikleri içtimalarını 30 yıl sonra bu kez Sakarya Hendek’te yaptılar.

Asker arkadaşları 30 yıl sonra yine içtima yaptılar
Haberi Dinle

Vatani görevlerini Ulaştırma Personel Okulu ve Eğitim Merkezi Eğitim Alayı Gaziemir İzmir 12. Bölük'te yapan asker arkadaşları 30 yıl sonra bir araya gelerek hasret giderdi. Programın onur konukları her yıl olduğu gibi bu yılda Bölük Komutanı Hasan Özgen ve Bölük İdare Astsubayı Erdal Yıldız’dı. Yoğun bir katılım sağlandı.

Önce sabah içtiması Bölük İdare Astsubayı Erdal Yıldız tarafından alındı. Ardından Emekli Kıdemli Albay Hasan Özgen karşılandı. Bölük İdare Astsubayı Erdal Yıldız tarafından içtima tekmili verildi. Selamlamanın ardından hasretle kucaklaştılar. Eski askerler daha sonra şehitler anısına saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı’nı hep birlikte okudu. Etkinlik, sunuş konuşması ve selamlamanın ardından devam etti. Hep birlikte öğlen yemek duası yaptılar. Eşleri ve çocukları ile gelen arkadaşlar. Bol bol sohbet ettiler ve hasret giderdiler. Yine buluşmak üzere ayrıldılar. Programda Askerlerine hitaben Bölük Komutanı Hasan Özgen Şiirsel bir konuşma yaptı.

12. BÖLÜK KİM?

12. Bölük mensupları kendilerini böyle anlatıyor:

Güzel yurdumuzun her köşesinden, kutsal vatan görevi için koşarak gelen, gözlerini kırpmadan bu bayrak ve vatanı uğruna, her zorluğa göğüs germeyi öğrenen, atalarından aldıkları güçle her an göreve hazır olan, bizler 12’nci Bölüğüz.

Vatan ve bayrak sevgisi ile dolu, kocaman yürekleri olan, bu yürekleri sevgiyle, arkadaşlık duygusuyla çarpan, birlik ve beraberliğin ne demek olduğunu çok iyi bilen, başarısızlığı kabul etmeden hep başarılara imza atan, bizler 12’ nci Bölüğüz. Alevlenen birlik beraberlik ateşini Edirne Keşan’da başlatan geleneksel hale getirerek Hendek’ te sürdüren, ailece, kardeşçe el ele vererek çoğalan, ülkemizde örneğine çok az rastlanan, yıllara meydan okuyan, bizler 12’ nci Bölüğüz.

12.Bölük adına Ulaştırma Çavuş Nevzat Erdemli Askerler arkadaşların buluşmasının anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Yıllar var ki, birçok şeyi unutamaz eskitemeyiz. Bunların içinde en önemlileri dostluklar, sevgiler, arkadaşlıklar ve hatıralardır. Bizim için Asker arkadaşlığı 20’li yaşlarda bir araya geldiğimiz ve Asker ocağı dediğimiz yerde başladı. Bizler bu ocakta eğitildik, pişirildik. Bu nedenle Asker ocağı denir. Bu vatan, bu bayrak, bu millet bizim. Bu duygular anlatılmaz yaşanır. Bizler hala yeni asker gibi arkadaşlarımızla beraber yine aynı heyecanı yaşıyoruz. Komutanlarımızın bize terhis olurken söyledikleri bir sözü unutmadık.

Buradan terhis olduğunuzda, sivil hayatta eşinizi, işinizi doğru seçin demişlerdi. Bizler şimdi burada seçtiğimiz eşimizi, çocuklarımızı ve bazı arkadaşlar torunlarını getirdiler. Arkadaşlık bağının önemini günümüz gençliğine de göstermiş olduk. Gerek ülkemizdeki terör olayları, gerekse ülkemize yönelik yapılacak her türlü saldırıya karşı her yaşta ve her yerde hazırız. Vatanımızı bayrağımızı, ülkemizi savunmak adına her zaman asker olduğumuzu ve her zaman ülkemizin devletimizin vereceği göreve hazır olduğumuzu ilan etmek istiyoruz.

Yorumlar