GÜNDEM
18 Kas 2020 19:45 Son Güncelleme: 18 Kas 2020 19:45

Araştırma görevlisi sınavını 'düşük puanlı' rektör oğlu kazandı

Marmara Üniversitesi'nin araştırma görevlisi alımı için açtığı ilana Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Rektörü Muhammed Fatih Andı’nın oğlu seçildi. Andı'nın oğlunun notlarının, kendinden sonra gelen 2 adaydan daha düşük olduğu öne sürüldü.

Haberi Dinle

Marmara Üniversitesi Ortadoğu ve İslam Ülkeleri Araştırma Enstitüsü, araştırma görevlisi almak için sınav açtı. Ön değerlendirme sınavına 7 aday girdi. Sınavı Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi (FSM) Üniversitesi Rektörü Muhammed Fatih Andı’nın oğlu Ahmet Fatih Andı'nın kazandığı açıklandı.

Ahmet Fatih Andı’nın notlarının, kendinden sonra gelen 2 adaydan daha düşük olduğu öne sürüldü.

Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre, Ahmet Fatih Andı'nın ALES puanı 76.9 iken, elenen 2'inci sıradaki adayın 90, yine elenen 3'üncü sıradaki adayın da 89.2 oldu. Andı'nın yabancı dil puanı 92.2 olurken, elenen 2'inci sıradaki adayın 96.2 oldu. Andı, ön değerlendirme notunda 82.6 alırken, elenen aday 92.5 aldı. 3'üncü sıradaki adayın puanı da Andı'dan yüksek oldu. 

FSM Üniversitesi Rektörü Muhammed Fatih Andı

FSM Üniversitesi Rektörü M. Fatih Andı yaptığı açıklamada, “Biz o ilanın şartlarına ve sonuçlarına bakmadık. Reşit biri gitmiş bir yere başvurmuş” açıklamasında bulundu.

Ahmet Fatih Andı, bir yıl önce de Medeniyet Üniversitesi'nin açtığı sınava girmiş ancak puanları yetersiz olduğu gerekçesiyle giriş sınavında elenmişti. Daha sonra Marmara Üniversitesi'nin açtığı sınava girmiş onu da kazanamamıştı.

 

Yorumlar