DÜNYA
16 Kas 2017 10:54 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 12:15

Arakan'da tarihin en ağır ve acı katliamı yaşanıyor!

Arakan'da zulüm bitmek bilmiyor... Avrupa Rohingya Konseyi, Myanmar ordusunun Arakan'da son günlerde binlerce Müslümanı katlettiğini duyurdu. Arakan'da tarihin en ağır ve acı katliamı yaşanıyor.

Haberi Dinle

Arakan'da tarihin en ağır ve acı katliamı yaşanıyor...

Müslüman kardeşlerimiz, yaşlısı kadını çocuğu demeden diri diri yakılıyor. Kadınlara tecavüz ediliyor, hamile olanlar iple asılıyor. Çocuklar diri diri yakılıyor, vücutlarının her yerinde yanık izleri mevcut. Erkeklerin durumu da aynı, vücutlarında ağır yaralar var, bazılarının bacakları kesilmiş vaziyette. 1000'den fazla yaralı kardeşlerimiz var. Bu zulme sessiz kalmak bir Müslüman'a yakışmaz. Irkımız farklı olabilir fakat dinimiz, rabbimiz, peygamberimiz aynı.

Sizler de bu videoyu paylaşarak bu zulmü dünyaya duyurmaya gayret edin. "Benim paylaşmam ile ne olacak ki?" deme. Allah'ın karşısına çıktığında "Ya rab, elimden bu zulmü duyurmaktan ve dua etmekten başka bir şey gelmedi" diyebilesin. Sen paylaşırsan diğeri de paylaşır. Bir olma zamanı, onlar senin de kardeşin!

DİNİMİZ BÖYLE EMREDİYOR

"Bir zulmü engelleyemiyorsanız, en azından onu duyurun."_ *Hz. Ali (kvc)*

"Eğer bir kötülük görürseniz, elinizle düzeltin. Elinizle düzeltmeye gücünüz yetmiyorsa dilinizle düzeltin. Dilinizle de düzeltmeye gücünüz yetmiyorsa kalbinizle buğz edin. Fakat buğz etmek imanın en zayıf derecesidir." _ *Hadis-i Şerif *

"Hiçbiriniz kendisi için istediğini mümin kardeşi için istemedikçe iman etmiş olamaz."_ *Hadis-i Şerif*

_"Müslüman müslümanın kardeşidir. Ona zulmetmez, onu düşmanına teslim etmez. Kim, mümin kardeşinin bir ihtiyacını giderirse Allah da onun bir ihtiyacını giderir. Kim müslümanı bir sıkıntıdan kurtarırsa, bu sebeple Allah da onu kıyamet günü sıkıntılarının birinden kurtarır. Kim bir müslümanın kusurunu örterse, Allah da Kıyamet günü onun kusurunu örter."_ *Hadis-i Şerif *

ETİKETLER
#Arakan
Yorumlar