22 °c

Apple'ın tanıttığı yeni ürünü' OLED'de ne özellikler var?

Apple'ın daha yüksek çözünürlüklü OLED ismi verilen bir teknoloji ile ekranda daha zengin renkler gösterebildiği yeni modeli izleyicilerle paylaşıldı.

Apple'ın tanıttığı yeni ürünü' OLED'de ne özellikler var?

Apple, Steve Jobs’un sunduğu ilk akıllı telefon modelinin 10’uncu yıldönümünde günün anlamına ithafen yeni ürününü tanıttı. Etkinlikte ayrıca iPhone 8 ve diğer ürünler kullanıcılara sunuldu.

Eski iPhone'lardan farklı olarak tüm ön yüzeyinin ekrana dönüştürüldüğü akıllı telefonda, bugüne kadarki iPhone'larda ikonik hale gelen "ev” (home) tuşu bulunmuyor. Kullanıcılar, ekranı yukarı doğru kaydırarak ana mönüye dönebilecekler.

 ABD'de 999 dolardan başlayarak satışa çıkması öngörülen iPhone X, 3 Kasım'dan itibaren raflarda yerini alacak. Telefon ayrıca mimiklerden hareketli emojiler üretmeye imkan sağlayacak ve kablosuz şarj özellikli olarak mevcut iPhone 7'lerden iki saat daha uzun süreli pil ömrüne sahip olacak.

iPhone X'de ekran kilidini açmak için parmak izi ya da şifre yerine yüz tanıma özelliği bulunuyor. Apple yetkilileri, rakip Android cihazlarda da bir benzeri olan özelliği ek sensörlerle daha da geliştirdiklerini kaydetti.

Bütün bu özelliklere ek olarak cihazın muadillerine göre daha yüksek çözünürlüklü olduğu ve OLED ismi verilen bir teknoloji ile ekranda daha zengin renkler gösterebildiği izleyicilerle paylaşıldı.

 

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
HABERE İLK YORUMU SİZ YAPIN

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.