13 Şub 2024 17:56 Son Güncelleme: 13 Şub 2024 18:11

'Anne' diye bağıran horoz kesilmekten kurtuldu!

Elazığ’da sahibi tarafından kesilmek için kümesten çıkarılan horoz birdenbire 'anne' diye bağırmaya başladı. Sahibi 3 kez kesmeye götürdüğü horozun hep aynı şekilde bağırdığını anlattı. 'Anne' diye bağırarak canını kurtaran horoz sosyal medyada viral oldu.

Haberi Dinle

Elazığ’ın Akçakiraz beldesi Yeşilyurt Mahallesi’nde yaşandı. Hayvan yetiştiricisi sahibi tarafından kesilmek için kümesten alınan horoz bir anda 'Anne' diye bağırmaya başladı. Duydukları karşısında şoke olan Abdulhamit Barçadurmuş 'Anne' diye bağıran horozu bıraktı. Barçadurmuş, birkaç kez daha kesmek için çıkardığı horozun aynı şekilde bağırdığını duydu.

Barçadurmuş, ''Kimse bana inanmıyordu bakın horoz ne diyor'' diyerek o anları kayda aldı.

hooo.jpg

'3 DEFA KESMEKTEN VAZGEÇTİM'

Kendi arazisinde hayvan beslediğini anlatan Abdulhamit Barçadurmuş, “Tavuklarım ve birkaç tane horozum var. Merkeze bağlı Akçakiraz beldesinde ikamet ediyorum. Horozu daha önce de kesmeye kalkıştığım zaman ‘Anne’ diye feryat edince kesmekten vazgeçtim. Yeniden kesmeye karar verdim çünkü benden iş yerindeki arkadaşlarım horoz eti istiyordu. Horozun o şekilde ötmesini görünce bir gariplik var dedim.

'Anne' diye bağıran horoz kesilmekten kurtuldu! - Resim : 2

'DUYGULANDIM...'

3’üncü defa da kesmeye yeltendim fakat yine anne diye feryat etti. Öyle olunca duygulandım ve kesmekten vazgeçtim. Horozu artık kesmeyeceğim. Çünkü anne diye feryat eden bir hayvanı kesmek güzel olmaz. Güzel bir fiyat alırsam horozu kesmek yerine satarım'' ifadelerini kullandı.

ETİKETLER
#elazığ #horoz #anne
Yorumlar