GÜNDEM
16 Mayıs 2019 16:41 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 10:55

Ankara'da tüm bayramlarda ulaşım ücretsiz!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Belediye Meclisi'ne tüm bayramlarda ulaşımın ücretsiz olması teklifinde bulunmuştu. Teklif, belediye meclisinden geçti. Artık Ankara'da tüm dini ve milli bayramlarda ulaşım ücretsiz olacak.

Haberi Dinle

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, “Vatandaşlar, dini ve milli bayramlarda toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlansın” teklifi Belediye Meclisi’nde kabul edildi. Yurttaşların bayramlarda metro, teleferik ve EGO otobüslerinden ücretsiz yararlanması kararlaştırıldı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş başkanlığında toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi, EGO otobüslerinin, metroların ve teleferik hatlarının dini ve milli bayramlarda ücretsiz olmasını kararlaştırdı. 

TEKLİF MANSUR YAVAŞ'TAN GELDİ

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs ayı dördüncü gün toplantısında alınan karar ile yurttaşların dini ve milli bayramlarda toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanmasına olanak sağlandı.

İlk olarak 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda uygulanması planlanan ücretsiz toplu taşıma hizmetine ilişkin teklif Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından Belediye Meclisi’ne sunuldu.

Yorumlar