21 °c

Ankara-Paris tarifeli seferleri başladı

THY'nin Paris ile Ankara arası tarifeli direkt uçuşları kapsamında ilk seferi yapıldı. Türk Hava Yollarının ( THY) Paris ile Ankara havalimanları arası tarifeli direkt uçak seferleri bugün başladı.

Ankara-Paris tarifeli seferleri başladı
31/10/2017 21:49 - Güncelleme : 05/04/2019 17:28

Türk Hava Yollarının ( THY) Paris ile Ankara havalimanları arası tarifeli direkt uçak seferleri bugün başladı. TAV Esenboğa Havalimanı'nda düzenlenen törenle Ankara'dan havalanan THY'ye ait uçak, Türkiye saati ile 13.50'de Paris Charles de Gaulle Havalimanı'na vardı. 

YOLCULARA LOKUM VE MAKARON TAKDİM EDİLDİ 

AA'nın haberine göre, Paris'ten Ankara'ya direkt uçuşla gidecek yolcuları taşıyan THY'ye ait uçak TSİ 14.50'de havalandı. Uçaktaki yolculara Eyfel Kulesi anahtarlığı hediye edildi. 

AA muhabirine konuşan THY Paris Müdürü Hikmet Mesut Türkseven, bugün itibarıyla Paris-Ankara, Ankara-Paris uçak seferlerinin başladığını belirterek, bunun Fransa, Türkiye ve bu bölgede yaşayan vatandaşlara hayırlı olması temennisinde bulundu. Bu seferlerin başlamasının heyecanını ve mutuluğunu yaşadığını söyleyen Türkseven, vatandaşların Paris'ten Ankara Esenboğa Havalimanı'na direkt seferlerin başlamasından büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti. Türkseven, doğrudan uçuşların başlamasıyla yolcuların THY veya Anadolu Jet’in uçaklarıyla diğer illere de bağlantı sağlayabileceklerini söyledi. 

Ankara-Paris karşılıklı uçuşları Salı ve Cumartesi günleri olmak üzere haftada iki gün gerçekleşecek.

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
HABERE İLK YORUMU SİZ YAPIN

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.