DÜNYA
08 Tem 2017 14:40 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 11:55

Almanya'da sular durulmuyor! Çok sayıda polis yaralandı!

G20 protestolarında Hamburg'da polisle göstericiler arasında yoğun çatışmalar devam ediyor. Hamburg'da caddeler savaş alanına döndü. Hamburg Polisi, G20 Liderler Zirvesi'nde yaşanan şiddet...

Haberi Dinle

Hamburg Polisi, G20 Liderler Zirvesi'nde yaşanan şiddet olaylarına ilişkin yaralı ve gözaltı sayısını açıkladı. Açıklamada, zirve karşıtı gösterilerde yaralanan polis sayısının saat 09.00 itibarıyla 213'e, gözaltına alınan gösterici sayısının 265'e çıktığı kaydedildi.

Hamburg'daki protestocuların merkez üssü olan Schanzenviertel bölgesinde dün gece yaşanan şiddet olaylarında göstericiler molotofkokteyli, demir çubuklar, yön levhaları, taş ve şişelerle polise ve çevredeki iş yerlerine saldırdı.

500 GÖSTERİCİ ÖNCE YAĞMALADI SONRA ATEŞE VERDİ

Ellerinde demir sopa ve molotofkokteyli bulunan göstericilerin bölgedeki bazı binaların çatısına kaçması üzerine özel kuvvetler bölgeyi kontrol altına aldı. Yaklaşık 500 gösterici bir marketi yağmaladıktan sonra ateşe verdi.

Polis açıklamasında, dün geceki protestolarda 63 kişinin gözaltına alındığı ve 14 kişinin tutuklandığı duyurularak, gösterilerin bugün de sürmesinin beklendiği kaydedildi.

Olaylarda yaralanan gösterici sayısıyla ilgili henüz açıklama yapılmadı.

Almanya'da yağma başladı! Büyük rezaletAlmanya'da yağma başladı! Büyük rezalet
ETİKETLER
#almanya #hamburg #g20
Yorumlar