GÜNDEM
01 Tem 2020 00:53 Son Güncelleme: 01 Tem 2020 00:56

Albayrak çifti hakkında ahlaksız paylaşım yapan sosyal medya kullanıcısı gözaltına alındı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve eşi Esra Albayrak'ın dün gece dördüncü evlatları Hamza Salih dünyaya geldi. Bazı sapkın sosyal medya kullanıcıları, Albayrak çifti ile ilgili çirkin söylemlerde bulundu. Bu ahlaksız saldırı sosyal medyada geniş yankı uyandırdı. Olayla ilgili bir sosyal medya kullanıcısı gözaltına alınırken birçok isim de kınama mesajı yayınladı.

Haberi Dinle

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, dördüncü kez baba olma sevinci yaşarken, sosyal medyada ahlaksız bir paylaşım yapan E.B., Mersin'de gözaltına alındı.

ADLİYEYE SEVK EDİLECEK

Berat Albayrak ve Esra Albayrak çifti, yeni doğan bebeklerine Hamza Salih ismini verdi. Çiftin mutlu gününde Mersin'de yaşayan E.B., sosyal medyada ahlaksız bir paylaşımda bulundu. Paylaşımın yapılmasının ardından kullanıcılar, tepki gösterdi. Söz konusu paylaşımı yaptığı tespit edilen E.B., Siber Suçlarla Mücadele Daire ekipleri tarafından gözaltına alındı. Sorgusu süren E.B.'nin yarın adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

Sosyal medyadaki ahlaksız paylaşımlara, birçok isimden art arda tepkiler yağdı. 

İletişim Başkanı Fahrettin Altun saldırıları kınadığı paylaşımında şu ifadeleri kullandı: "Sayın Bakanımız Berat Albayrak’ı ve eşi Esra Albayrak Hanımefendi’yi dün gece dünyaya gelen yeni yavruları vesilesiyle tebrik ediyorum. Hamza Salih’in ailesi, vatanı ve milleti için hayırlı bir evlat olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyorum.

Bu güzel haber karşısında bile, insanlıktan nasibini almamış bir güruh, anneliğin kutsiyetini ve çocukluğun masumiyetini hiçe sayarak organize bir saldırı ve hakaret furyası başlattı. Bu tavrı esefle kınıyor, şiddetle lanetliyorum.

Vicdan ve ahlaktan yoksun bu arsızlığın manevi, kültürel ve toplumsal değerlerimiz içerisinde asla yeri yoktur. Bu örgütlü ahlaksızlığa karşı tepkisiz kalanların riyakarlığını da görmezden gelemeyiz.

İkiyüzlülüğü ve ahlaksızlığı zihniyetlerinin bir parçası haline getirenlere karşı biz hakikatin ve ahlakın tarafı olmayı sürdüreceğiz. Kimse hakarete uğramasın, kimsenin izzeti hedef alınmasın diye daha çok mücadele edeceğiz."

"AHLAK DIŞI SÖYLEMLERİ KINIYORUM"

Öte yandan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da saldırıları kınadığı paylaşımında, "Kadınlara yönelik her türlü saldırının karşısında olacağımızı daha önce de belirtmiştik. Sayın Esra Erdoğan Albayrak’a yönelik ahlak dışı söylemleri ve çirkin ithamları kınıyorum. Allah evlatlarını güle güle büyütmeyi nasip etsin" ifadelerine yer verdi.

"AYNI HAVAYI SOLUMAKTAN HİCAP DUYDUĞUMUZ GÜRUHU KINAMAK BİLE ZÛL GELİYOR"

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de bu çirkin olay karşısında tepkisini ortaya koyarak, "Körpecik yavruya, annesine, babasına çirkin iftiralarla saldırma düşkünlüğüne sapmış, ruhunu nefrete boğdurmuş; ağzı bozuk, fikri çürük, aynı havayı solumaktan hicap duyduğumuz güruhu kınamak bile zûl geliyor. İnsanlıktan nasipsiz bu şahıslar hesabını hukuka verecektir" paylaşımında bulundu.

"EDEP YA HU"

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Yeni doğum yapmış bir anneye, sevincini paylaşan bir babaya ve dünyaya gözlerini yeni açmış bir bebeğe hakaret edecek, kin kusacak kadar kötü olanlara rağmen bu nefret diline teslim olmayacağız. Edep ya Hu." açıklamasında bulundu.

"BÖYLE İNSANLIK OLMAZ"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de yaşanan çirkinliğe sessiz kalmayarak Twitter hesabından, "Siyasete eşlerin, çocukların, torunların özne yapılması ayıptır, ahlaksızlıktır. Böyle siyaset olmaz, böyle insanlık olmaz. Esra Hanım'ı yeniden anne olmasından ötürü tebrik ediyorum. Allah kendisine, vatanına milletine hayırlı bir evlat yetiştirmeyi nasip etsin." açıklamasında bulundu.

İNCE: YAPILAN PAYLAŞIM AHLAKSIZLIKTIR

Muharrem İnce’de çirkin saldırıya sessiz kalmayarak bir paylaşım yaptı. İnce “Sosyal medyada Esra Albayrak’a yönelik yapılan paylaşım ahlaksızlıktır. Bu tür paylaşımlar ister Başak Demirtaş’a yapılsın, ister Esra Albayrak’a yapılsın, kime yapılırsa yapılsın karşı çıkmalıyız, kınamalıyız, yapanı da cezalandırmalıyız.” Dedi.

Yorumlar