SİYASET
11 Mayıs 2021 13:07 Son Güncelleme: 11 Mayıs 2021 13:17

‘Akşener’in Cumhurbaşkanı adayı Mansur Yavaş’ iddiası!

Korkusuz Gazetesi yazarı Ahmet Takan, bugünkü yazısında Cumhurbaşkanlığı seçimlerine dair çarpıcı iddiaları gündeme getirdi. Takan, İYİ Parti lideri Meral Akşener'in ortak aday için Mansur Yavaş'ı seçtiğini ileri sürdü.

Haberi Dinle

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde muhalefetin çıkaracağı aday ile ilgili farklı farklı isimler gündeme gelmeye devam ediyor. 

Seçimlerle ilgili daha önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Ortak görüş olursa Cumhurbaşkanı adayı olurum'' açıklamasını yapmış; İYİ Parti Genel Başkanı Akşener ise Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamasıyla ilgili "Olmayı düşünebilir orada bir sakınca yok. Seçime kadar neler olur neler biter hep birlikte görürüz" ifadelerini kullanmıştı. 

AKŞENER'İN ADAYI BELLİ OLDU

Korkusuz yazarı Ahmet Takan, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ortak aday olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş ismini belirlediğini iddia etti.

Takan, yazısında şunları kaydetti: DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Abdullah Gül ortak adaylığına başta söz verdiler sonra sözlerini tutmadılar” dedi ve devam etti;  

“İttifaka katılma zamanla güven oluşmalı… HDP’ yi başkaları gibi terörle bağlantılı görmüyoruz…” 

Ali Babacan, bu çıkışları ile, İYİ Parti lideri Meral Akşener’in seçim işbirliği için verdiği tüm sıcak mesajları elinin tersi ile itti. Hem de asılsız bir suçlama ile. 

Akşener, 2018 seçimlerinde Abdullah Gül’e söz vermemişti. Tam tersine gönderilen tüm elçilere, Gül’ün kazanma şansının olmayacağını açık açık anlatmıştı. Sıcak bir imada dahi bulunmamıştı. 

Peki, Babacan neden bu çıkışı yaptı?.. DEVA Partisi Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanlığı adaylığı için kurulmuş bir parti. Abdullah Gül’ün ofisinde Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı adayının Mansur Yavaş olacağı konuşuluyor. Erken telaşa kapılınca da fren tutmuyor!..

Yorumlar