GÜNDEM
01 Tem 2020 18:32 Son Güncelleme: 01 Tem 2020 18:39

Akşener ve Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 'Dark' göndermeli sosyal medya tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sosyal medyayı kapatmak istediğini duyurması üzerine İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den ilginç bir tepki geldi. Akşener, Erdoğan'a "Dark" dizisine gönderme yaparak mesaj verdi. Kılıçdaroğlu da Akşener'in paylaşımını alıntılayarak esprili göndermede bulundu.

Haberi Dinle

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "83 milyonun sosyal medya terörü karşısında eli kolu bağlı kalmasını kabul edemeyiz. Bu kapsamda hukuki düzenleme üzerinde çalışıyoruz. Bu mecraların hukuki ve mali muhataplık tesis etmeleri için ne gerekiyorsa yapmalıyız. Erişim engeli, adli ve mali yaptırımları devreye sokacağız. Türkiye muz cumhuriyeti değildir" sözlerine büyük tepki geldi. 

AKŞENER, KILIÇDAROĞLU VE BULDAN PASLAŞTI 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "SosyalMedyamaDokunma" hashtag'iyle yaptığı paylaşımda, "İşte vizyon, işte akıl, işte strateji" dedi. Akşener bir başka mesajında da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı etiketleyerek "Dark'ın son sezonunu bitirmeden Netflix'i kapatırsan vallahi gücenirim" ifadelerini kullandı. 

Akşener'in paylaşımını alıntılayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise "Aman Meral Hanım, şimdi hırsından spoiler verir:)" ifadeleriyle esprili göndermede bulundu. 

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ise Kılıçdaroğlu'nun paylaşımını alıntıladı ve "Biz de La Casa De Papel'in son sezonunu bekliyorduk" diye yazdı. 

3. sezonu geçtiğimiz hafta yayınlanan Dark dizisi Netflix'in en popüler yapımlarından biri.

,

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise, "Kişisel öfke ile kalkıp ülkeyi zarara uğratacak, ülkeyi Çin’e, Kuzey Kore’ye, Rusya’ya dönüştürecek birtakım düzenlemeler yerine hep birlikte bütün partilerin bütün sosyal tarafların görüşlerinin alındığı etik düzenlemeler yapılabilir" ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar