13 Şub 2024 00:09 Son Güncelleme: 13 Şub 2024 00:10

Akşener, İYİ Parti'nin hedefinin sistemi değiştirmek olduğunu belirtti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Denizli'de düzenlenen aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, İYİ Parti'nin hedefinin sistemi değiştirmek olduğunu belirtti. Akşener, partisinin öncelikle yerel seçimlerde ve ardından 2028 genel seçimlerinde sistemi değiştireceğini vurgulayarak, bu sürecin ardından hızla parlamenter demokrasiye geçileceğini söyledi. Akşener, hedeflerinin Erdoğan'ın gitmesi yerine sistemin değişmesi olduğunu ifade etti.

Akşener, İYİ Parti'nin hedefinin sistemi değiştirmek olduğunu belirtti
Haberi Dinle

İYİ Parti Denizli İl Başkanlığı'nın Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlediği aday tanıtım toplantısına çok sayıda partili katıldı. Toplantıda konuşan Akşener, Türkiye'de siyasetçilerin eskiden halkın önünde saygılı olduğunu ancak günümüzde bu durumun değiştiğini belirterek, siyasetçilerin seçmeni istismar ettiğini ve ayrım gözetildiğini dile getirdi. Akşener, İYİ Parti olarak milletin sesine kulak verdiklerini ve seçmenin sesini meclise taşıdıklarını ifade etti.

Akşener, İYİ Parti'nin fikirlerinin vatandaştan yana olduğunu ve en düşük emekli maaşının asgari ücret kadar olması gerektiğini belirtti. Ayrıca, İYİ Parti'nin hür ve müstakil adaylarla seçimlere girdiğini ve 2028 genel seçimlerinde iktidar olacaklarını iddia etti.

İYİ Parti Genel Başkanı, konuşmasında partisinin sistemi değiştirmeyi hedeflediğini vurgulayarak, öncelikle yerel seçimlerde ve ardından 2028 genel seçimlerinde sistemi değiştireceklerini söyledi. Akşener, bu sürecin ardından parlamenter demokrasiye geçileceğini ve Erdoğan'ın gitmesi yerine sistemin değişmesinin amaçları olduğunu belirtti.

Konuşmanın ardından Akşener, İYİ Parti'nin Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Yasin Öztürk ve ilçe belediye başkan adaylarını tanıttı. İYİ Parti'nin ilçe belediye başkan adayları şu isimlerden oluştu: Babadağ Belediye Başkan Adayı Ali Atlı, Pamukkale Belediye Başkan Adayı Türkay Berberoğlu, Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Fatih Coşkun, Çivril Belediye Başkan Adayı İsmail Çorbacıoğlu, Acıpayam Belediye Başkan Adayı Mahir Altu, Tavas Belediye Başkan Adayı Emin Barıner, Honaz Belediye Başkan Adayı Osman Çaybaşı, Sarayköy Belediye Başkan Adayı Ahmet Çelikak, Buldan Belediye Başkan Adayı Mustafa Gülbay, Çameli Belediye Başkan Adayı Sezai Turhan, Serinhisar Belediye Başkan Adayı Şükrü Averi, Bozkurt Belediye Başkan Adayı Zafer Kocaman, Güney Belediye Başkan Adayı Alaattin Gümüş, Çardak Belediye Başkan Adayı Mehmet Çakmak, Bekilli Belediye Başkan Adayı Kemal Karaman, Beyağaç Belediye Başkan Adayı Seyhan Demirel, Baklan Belediye Başkan Adayı Celal Tuyji oldu.

Yorumlar