GÜNDEM
11 Haz 2019 17:04 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 14:38

AK Parti'nin Kadıköy'deki afişi kaldırılacak!

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Kadıköy’deki vapur iskelesi girişine AK Parti’nin İstanbul adayı Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yer aldığı afiş için ‘kaldırılması’ yönünde karar verdi.

AK Parti'nin Kadıköy'deki afişi kaldırılacak!
Haberi Dinle

Dün CHP'li Barış Yarkadaş'ın da dikkati çektiği AK Parti'nin İBB Başkan adayı Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yer aldığı AK Parti afişi için YSK, 'kaldırılma' yönünde karar verdi.
CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, YSK’nın kararını Twitter hesabından duyurdu.

YSK kararında “Toplu taşıma amacıyla kamu hizmetlerinde kullanılan hava, kara, deniz ve raylı sistem taşıtlarında yer alan reklam yerleri ve araçlarında siyasi propaganda içeren yayın yapılamayacağı, Kadıköy-Eminönü vapur iskelesi önündeki ilan ve reklam yerlerinde asılı bulunan siyasi parti afiş ve pankartların kaldırılmasına karar verildi” ifadelerine yer verildi.

<blockquote class="twitter-tweet" data-lang="tr"><p lang="tr" dir="ltr">Yasak olduğunu bile bile hukuk tanımaz bir şekilde kamu binalarını propaganda malzemesi olarak kullananları ise 16 milyon İstanbulluya havale ediyorum<a href="https://twitter.com/hashtag/HerSey%C3%87okG%C3%BCzelOlacak?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw">#HerSeyÇokGüzelOlacak</a> <a href="https://t.co/dISEk5cAZL">https://t.co/dISEk5cAZL</a></p>&mdash; Canan Kaftancıoğlu (@ccanannnnnn) <a href="https://twitter.com/ccanannnnnn/status/1138408648512872448?ref_src=twsrc%5Etfw">11 Haziran 2019</a></blockquote>
<script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

​CHP’li Barış Yarkadaş, dün iskele üzerine asılı olan pankarta dikkati çekerek, “Acaba oraya Ekrem İmamoğlu’nun resminin asılması istenseydi acaba izin verilecek miydi” diye sormuştu.

<blockquote class="twitter-tweet" data-lang="tr"><p lang="tr" dir="ltr">6- İşte Kadıköy&#39;ün göbeğine AKP&#39;nin isteği üzerine kurulan o barikat... Türkiye, seçime bu engellemelerle gidiyor. Ama buna rağmen <a href="https://twitter.com/hashtag/Her%C5%9Eey%C3%87okG%C3%BCzelOlacak?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw">#HerŞeyÇokGüzelOlacak</a> <a href="https://twitter.com/ekrem_imamoglu?ref_src=twsrc%5Etfw">@ekrem_imamoglu</a> <a href="https://t.co/9MECUBwg1l">pic.twitter.com/9MECUBwg1l</a></p>&mdash; Barış Yarkadaş (@barisyarkadas) <a href="https://twitter.com/barisyarkadas/status/1138055085777457153?ref_src=twsrc%5Etfw">10 Haziran 2019</a></blockquote>
<script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

Yorumlar