03 Tem 2022 09:48 Son Güncelleme: 03 Tem 2022 09:54

AK Parti'nin Bursa mitingi neden iptal edildi? Milletvekili açıkladı!

Bursa’da dün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla yapılması planlanan miting ve açılış programları ertelendi. AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen, Erdoğan’ın ‘soğuk algınlığı’ nedeniyle programını ertelediğini söyledi.

AK Parti'nin Bursa mitingi neden iptal edildi? Milletvekili açıkladı!
Haberi Dinle

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, dün saat 14.00’te Bursa’da bir miting düzenlemesi ve “Guhem Uzay Havacılık Merkezi’nde Bursa Özel Sektör Yatırımları Toplu Açılışı”, “Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni”, “Gökdere Meydanı’nda Bursa Kamu Yatırımları Toplu Açılış Töreni”ne katılması planlanıyordu.

Ancak AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan tarafından sosyal medyadan yapılan açıklamada, kentte düzenlenecek mitingin ve açılışların ‘ileri’ bir tarihe ertelendiği duyuruldu.

Açıklamada “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle gerçekleştirilecek Bursa Mitingi, Özel ve Kamu Kurumlarımızın açılış törenleri Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle ileri bir tarihe ertelenmiştir" denildi.

"CUMHURBAŞKANIMIZIN SAĞLIĞI HER ŞEYDEN ÖNEMLİ..."

İptal haberi sonrası konuşan AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen, Bursa’daki yerel televizyon kanallarından AS TV’nin yayınına telefonla bağlanarak Erdoğan’ın “soğuk algınlığı” nedeniyle programlara katılamadığını söyledi. Özen'in sözleri şöyle:

“Bugün gelen haberle soğuk algınlığı nedeniyle sayın Cumhurbaşkanımızın ziyaretinin ileri bir tarihe ertelenmesi söz konusu oldu. Tabi sayın Cumhurbaşkanımızın sağlığı her şeyden önemli. Bu anlamda en kısa sürede sağlığına kavuşacağını ümit ediyorum.”

 

Yorumlar