MEDYA
19 Haz 2019 23:38 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 11:00

AK Partili Mehmet Metiner'den Ekrem İmamoğlu özrü

AK Parti eski milletvekili Mehmet Metiner, katıldığı programda Ekrem İmamoğlu'na ait olduğunu söylediği sözleri Melih Gökçek'in kullandığının ortaya çıkması üzerine özür diledi.

AK Partili Mehmet Metiner'den Ekrem İmamoğlu özrü
Haberi Dinle

AK Parti eski milletvekili ve Star gazetesi yazarı Mehmet Metiner, Haber Global'de katıldığı bir programda söyledikleri ile gündeme gelmişti. 

İMAMOĞLU'NDAN ÖZÜR DİLEDİ

Metiner, programda Ekrem İmamoğlu'na ait olduğunu söylediği sözleri Melih Gökçek'in kullandığının ortaya çıkması üzerine özür diledi. 

GÖKÇEK'İN TWEETİNİ İMAMOĞLU YAZMIŞ GİBİ OKUDU

Mehmet Metiner, programda, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan istifa ettirilen Melih Gökçek'in 2011 yılında FETÖ ile ilgili attığı bir Tweet'i, CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu yazmış gibi okuyarak, İmamoğlu'na yüklendi. 

Metiner, Gökçek'in, "Terbiyeni takın. Fethullah Gülen’e FETÖ diyemezsin. Ben sana lakap taksam hoşuna gider mi? Lütfen özür dile"mesajını, İmamoğlu'nun attığını sanarak, "Bunu CHP İstanbul adayı diyor. Bu kadar FETÖ severlik nereden geliyor" dedi. 

Mehmet  Metiner'in yanlışını anlaıktan sonra yaptığı paylaşım şöyle oldu: CHP adayına ait olmadığını sonradan öğrendiğim o tweet üzerinden yaptığım eleştiriden dolayı kamuoyundan özür dilerim. Biz yanlışlığımızı gördüğümüzde özür dileyecek kadar erdem sahibiyiz. CHP adayı gibi değiliz hamdolsun.

Yorumlar