Dün katıldığı bir canlı yayın programında moderatör Kübra Par'ın sorularını yanıtlayan Gelecek Partisi İstanbul Milletvekili Selim Temurci şaşırtan açıklamalarda bulunmuştu.

Kendisine yöneltilen "Size göre Murat Kurum'un şansı mı daha yüksek Ekrem İmamoğlu'nun mu?" sorusuna cevap veren Temurci, "Murat Beyin önde olduğunu düşünüyorum" dedi. Temurci, "Ben Kadir Topbaş tarzı yaklaşımın İstanbul'un sorunlarına daha iyi geleceğini düşünüyorum. Bu konuda Murat Kurum'un daha önde olduğunu söylüyorum. Daha ne söyleyeyim?" dedi.

AHMET HAKAN'DAN CHP YORUMU

Temurci'nin ifadelerini değerlendiren gazeteci Ahmet Hakan yaşananları 'Temurci travması' olarak nitelendirdi. CHP sıralarından 39 sağ partili milletvekilinin meclise girdiğini hatırlatan Hakan "CHP'Yİ bekleyen 38 travma var" diyerek şu ifadeleri kullandı;

CHP listesinden Meclis'e giren Gelecek Partisi Milletvekili Selim Temurci, 'Murat Kurum, tıpkı Kadir Topbaş gibi. Ben İstanbul'da Murat Kurum'u destekleyeceğim' demiş. CHP'liler öfkeli. CHP'liler isyanda. CHP'liler travma geçiriyor. Bu öfkeye, bu isyana bir isim vermek gerekirse... 'Temurci travması' diyebiliriz. Kemal Kılıçdaroğlu'nun sağ partilere verdiği 39 milletvekilini göz önünde bulundurursak... CHP'lileri 38 travmanın daha beklediğini söyleyebiliriz.