GÜNDEM
27 Oca 2018 22:42 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 10:25

Adana'da karakola saldırı

Adana’nın Seyhan ilçesindeki Dağlıoğlu Karakolu’na el yapımı bomba atıldı. Saldırıda ölü ya da yaralının olmadığı kaydedildi. Adana'nın Seyhan ilçesindeki Dağlıoğlu Polis Karakolu'nun...

Adana'da karakola saldırı
Haberi Dinle

Adana'nın Seyhan ilçesindeki Dağlıoğlu Polis Karakolu'nun yakınında bulunan bir eczanenin önüne el yapımı patlayıcı (EYP) atıldı. Ölen ya da yaralananın olmadığı saldırının ardından olayla ilgisi olduğu öne sürülen 1 kişi yakalandı.

Alınan bilgiye göre olay, Seyhan ilçesine bağlı Dağlıoğlu Mahallesi Bahçelievler Caddesi'nde bulunan Dağlıoğlu Polis Karakolu'nun çevresinde meydana geldi. İddiaya göre, kimliği belirsiz yüzü kapalı 6 kişi karakolun arka sokağında bulunan eczanenin önüne cam parçası tesirli EYP attı. EYP'nin atılmasının ardından bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Bu sırada karakolda bulunan Özel Harekat Polisi de şahısların arkasından havaya ateş açtı ancak şahıslar yine de olay yerinden kaçtı. Ölü ya da yaralının olmadığı saldırı sonrası Adana Emniyet Müdürü Selami Yıldız da bölgeye gelerek yetkililerden bilgi aldı.

Olay yeri inceleme polislerinin çalışması bölgede sürerken Adana Emniyet Müdürlüğüne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri de şahısları yakalamak için çalışma başlattı. Ayrıca karakol yakınında olayla ilgisi olduğu öne sürülen 1 kişinin yakalandığı öğrenildi.

Yorumlar