GÜNDEM
22 Oca 2021 11:00 Son Güncelleme: 22 Oca 2021 11:17

Adalet Bakanı Gül: Anayasa Mahkemesi'nin verdiği kararlar bağlayıcıdır

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, AYM'nin Enis Berberoğlu hakkında verdiği ikinci ihlal kararıyla ilgili, "Anayasa Mahkemesi'nin verdiği kararlar bağlayıcıdır" dedi.

Haberi Dinle

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) Enis Berberoğlu hakkında verdiği ikinci hak ihlali kararını değerlendirdi.

AYM'nin verdiği kararların bağlayıcılığına vurgu yapan Gül, ''Kararlar uygulanmak için vardır. Elbette Anayasa Mahkemesi kararlarının hepsine katılmadığımız, kabul etmediğimiz bu süreç de dahil, gerekçeli karar açıklandığında da söylenecek çok şey vardır. Tartışılacak, kabul edilmeyecek ama bu uygulanmayacak anlamına gelmez. Kararlar uygulanmak için vardır'' diye konuştu.

BAKAN SOYLU'NUN ANNESİNE YÖNELİK HAKARET

Bakan Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun annesine yönelik sosyal medyadan hakaret eden kişinin serbest bırakılmasına ilişkin ise şu ifadeleri kullandı:

''Bu hayasız saldırıları gerçekleştirenleri kınıyorum. Yargı dağıtımı sosyal medyada değil mahkemededir. Bu alçak, insanlık dışı ifadeleri kullanan kişinin hukuk önünde en ağır cezayı bulacağına inanıyorum.''

Yorumlar