DÜNYA
05 Ağu 2017 23:51 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 09:41

ABD'de camide sabah namazı öncesi patlama!

ABD'nin Minnesota'daki bir camiye sabah namazı öncesi bombalı saldırı düzenlendi. ABD'nin Minnesota kentindeki bir camide sabah namazı  öncesi patlama meydana geldiği ve olayda can kaybı yaşanmadığı bildirildi.

ABD'de camide sabah namazı öncesi patlama!
Haberi Dinle

ABD'nin Minnesota kentindeki bir camide sabah namazı  öncesi patlama meydana geldiği ve olayda can kaybı yaşanmadığı bildirildi.

 Yerel polisten yapılan açıklamada, Bloomington bölgesindeki Dar  Al-Farooq İslam Merkezi'nde sabah saat 05.00 sıralarında patlama yaşandığı  belirtilerek, olayla ilgili soruşturma başlatıldığı ifade edildi. 

Minnesota Müslüman Amerikan Cemiyeti'nin İcra Direktörü Asad Zaman  düzenlediği basın toplantısında, cami cemaatinden bir görgü tanığının ifadesini  aktararak patlamanın, sabah namazının hemen öncesinde, kamyonetli birinin imamın  ofisinin penceresinden içeri bir şey atıp, hızla uzaklaşmasının ardından  yaşandığını belirtti.Patlama olduğu sırada camide 20'ye yakın kişinin bulunduğunu ancak olayda can kaybının yaşanmadığını anlatan Zaman, imamın ofisindeki pencerenin camlarının kırıldığını ifade etti.

 Zaman, olayın aydınlatılmasında yardımcı olanlara 10 bin dolar para  ödülü verileceğini duyurdu.

 Yerel televizyon kanalına açıklamada bulunan bir görgü tanığı da  patlamaya "yangın bombasının" neden olabileceği yorumunda bulundu.

 Saldırının ardından başlatılan soruşturmaya, Federal Soruşturma Bürosu  (FBI) ve Alkol, Tütün, Ateşli Silah ve Patlayıcılar Bürosu'nun (ATF) da dahil  olduğu öğrenildi

Yorumlar