GÜNDEM
06 Haz 2021 12:34 Son Güncelleme: 06 Haz 2021 12:36

7 yıl sonra yapılan ilk seçimde kavga çıktı

Afyonkarahisar'da nüfusu 2 binin altında olduğu için belde statüsünü kaybeden Güney'de 7 yıl sonra ilk defa seçim yapıldı. Yargı süreci sonrası eski statüsüne kavuşan beldede çıkan kavgayı jandarma, biber gazı sıkarak ayırdı.

Haberi Dinle

Nüfusu 2 binin altında kaldığı için kapatılan Afyonkarahisar'ın Güneysu Beldesi'nde vatandaşlar bugün 7 yıl aradan sonra ilk defa oy kullanıyor. 8 parti adayının yarıştığı seçimde vatandaşlar sabahın erken saatlerinde oy kullanmak için sandık başına gitti.

2-001.jpg

Sakin başlayan seçimler öğlen saatlerinde yerini gerginliğe bıraktı. Oy kullanılan sınıflardaki sandık müşahitleri arasında başlayan tartışma bir süre sonra alevlendi. Okul bahçesine taşan kavgada iki partinin tarafları birbirlerine tekme ve yumruklarla saldırdı. Jandarma ekipleri tarafları ayırmak için biber gazı kullandı. Yaklaşık 5 dakika süren kavganın jandarma ekipleri ve belde sakinlerinin araya girmesi ile sona erdi.

3.jpg

Kavganın ardından jandarma okul bahçesini komple boşaltarak oy kullanacak kişileri 10’lu gruplar halinde okula almaya başladı. Beldede oy verme işlemi devam ediyor.

Kaynak : İHA

Yorumlar