DÜNYA
17 Ağu 2017 11:33 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 08:38

3,5 milyon TL'lik evi 9 TL'ye sattı

Piyasada alıcı bulmadı, 10 liralık çekilişle satıldı. Mükemmel görünmesine ve milyonlarca dolar değere sahip olmasına rağmen dünyadaki bazı evleri imkânı olanlar dahi satın almıyor.

Haberi Dinle

Mükemmel görünmesine ve milyonlarca dolar değere sahip olmasına rağmen dünyadaki bazı evleri imkânı olanlar dahi satın almıyor. İçlerinde yıllardır satılamayanlar var fakat bir girişimcinin aklına gelen fikir diğerlerine ilham verebilir.

İngiltere'nin Lancashire bölgesinde, 800 bin sterlin (3.5 milyon TL) değere satışa çıkarılan ev alıcı bulmayınca piyango çekilişiyle 9 liraya satıldı.

18. yüzyıldan kalma 6 odalı konak, Dunston Low isimli bir kişi tarafından 2014 yılında 435 bin sterlin karşılığında satın alınmıştı. 

Finans sektöründe çalışan Low, evin tadilatı için 150 bin sterlin daha harcayarak eşi ve iki çocuğuyla yaşamaya başladı. 

1797 yılında inşa edilen ve toplamda 585 bin sterlin harcadığı evi bir süre sonra satmak isteyen aile, ev için 800 bin sterlin istedi.İçerisinde balo salonu, sinema salonu bulunan Lake District ve Yorkshire manzararlı eve bu fiyatı veren çıkmadı. 

6 ay boyunca alıcı çıkmaması üzerine, yatırdığı parayı çıkarmak isteyen Low ailesinin aklına piyango fikri geldi. 2 pound (9 TL) değerinde piyango bileti bastırarak evi çekilişle elden çıkarma kararı uygulandı.Çekilişe ilgili büyük oldu. İngiltere'nin yanı sıra Rusya, Çin, Avustralya hatta Mauritius'tan bile ilgi gören piyangoyu kazanan kişi dün açıklandı.

Marie Sager ismindeki grafik tasarımcı ve internet pazarlamacısı tanesi 2 sterlinden 40 sterlin (180 TL) ödeyerek 20 tane aldığı piyango bileti sayesinde evin yeni sahibi oldu.

Yorumlar