GÜNDEM
01 Mayıs 2021 18:13 Son Güncelleme: 01 Mayıs 2021 18:20

25 milyon harcanan granitler söküldü

AK Parti'li Samsun Büyükşehir Belediyesi, 5 yıl önce 25 milyon TL harcayarak yola serdiği granitleri kaldırarak yeniden asfalta döndü. Şehrin en işlek caddesi 5 yıl önce AK Parti'li belediye tarafından yayalaştırılmıştı.

Haberi Dinle

Samsun Büyükşehir Belediyesi, 2016 yılında 25 milyon lira harcanarak kentin en işlek caddesi olan İstiklal Caddesi'ni trafiğe kapatıp, zemini granitle kaplattı. 31 Mart'ta göreve gelen AKP'li Mustafa Demir, anket yaparak caddeyi tekrar trafiğe açtı. Araçlar granitleri kırıp yola zarar verince, Başkan Demir caddeyi asfalt yapma kararı alıp çalışmaları başlattı.

2014 yılında dönemin AKP'li Belediye Başkanı şimdiki Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz tarafından yapımına başlanan İstiklal (Çiftlik) Caddesi’nin 700 metrelik kısmını kaplayan proje 2016 yılında hayata geçirildi.

Cadde AVM olarak düzenlenen alan, araç trafiğine kapatılarak granitle kaplandı. Projede sadece alt yapı ve üst yapı düzenlemesi için yaklaşık 25 milyon TL harcandı.

31 Mart seçimlerinden önce cadde esnafına söz veren AKP'li Mustafa Demir, belediye başkanı olunca caddenin tekrar trafiğe açılması için anket yaptırdı.

GRANİTLER SÖKÜLDÜ

Bir milyon 300 bin nüfusa sahip Samsun’da belediye 488 kişi ile anket yaptı. Ankete katılanlardan 291 kişi "evet" dediği için cadde tekrar trafiğe açıldı.

Bir yıldır araç trafiğine açık olan caddede granitler kırıldı. Kırılan granitler bir süre sonra değiştirildi. Ancak, yolun bozulmasına engel olunamadı. Bunun üzerine Başkan Mustafa Demir, granitleri kaldırarak yolun asfalt yapılmasına karar verdi.

Belediye işçileri tam kapanmayı fırsat bilerek 25 milyon lira mal olan İstiklal Caddesi’nde granitleri kaldırmaya başladı.

Yorumlar