Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi koşulları belli oldu 10 bin TL cebinizde kalacak

Ziraat Bankası’nın kredi koşulları ve nasıl uygulanacağı netleşti.

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi koşulları belli oldu 10 bin TL cebinizde kalacak - Sayfa 1

Dün kredi kartı borcu olanlara düşük faizle kredi vereceğini açıklayan Ziraat Bankası’nın kredi koşulları ve nasıl uygulanacağı netleşti. Bankası sektörün 48 ay olan vade kuralının borçlu vatandaş için esnetmiş oldu.

118
Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi koşulları belli oldu 10 bin TL cebinizde kalacak - Sayfa 2

Ziraat Bankası Bankası'nın kredi kartı borçlarına özel verdiği kredinin şartları ortaya çıktı. Kredi kartı kredisinin sunduğu güzel fırsatlar var. Mesela şu andaki faizlerle 10 bin lira kredi çekmiş olsanız geriye tam 21 bin 798 lira ödemeniz gerekiyor. Bu özel krediyi kullandığınız taktirde ise 10 bin lira için ödeyeceğiniz rakam sadece 11 bin 732 lira olacak. Ancak dediğimiz gibi bunun şartları. Bakın o şartlar da neler;

218
Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi koşulları belli oldu 10 bin TL cebinizde kalacak - Sayfa 3

KREDİ ALMANIN ŞARTLARI : Krediden yararlanabilmenin en önemli şartı “müşterisi olduğunuz banka tarafından takibe alınmamış olmak”. Bunun dışında Ziraat bankasının da şartları var. Eğer borcu ödenen kart başka bankadan ise kart kapatılacak. Kişiye isterse Ziraat Bankası tarafından yeni kredi kartı verilecek.

318
Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi koşulları belli oldu 10 bin TL cebinizde kalacak - Sayfa 4

YÜZDE 75'İ AŞMAYACAK: Şartlardan biri de kart borcunun gelire endeksli olması. Diğer borçları ile birlikte kişinin ödeyeceği taksit aylık gelirinin yüzde 75'i kadar olacak. Bu tutar aşılmayacak. Kişinin bir geliri yoksa kredi yapılandırılmayacak.

418