Yolcuların aklına bile gelmez! İşte uçaklarda kimsenin bilmediği bölme: Gizli yatak odaları

Uçuş görevlileri, enerjilerini yüksek tutmak için uzun mesafeli uçuşlarda sırayla uyur veya dinlenir. Bunu da genellikle yolcuların kullanamadığı gizli yatak odalarında yaparlar. Kimsenin bilmediği bu yatak odaları, gizli bir merdivenin arkasında yer alabilir ya da buraya çöp kutusuna benzeyen bir kapaktan ulaşılabilir.

Yolcuların aklına bile gelmez! İşte uçaklarda kimsenin bilmediği bölme: Gizli yatak odaları - Sayfa 1

The Points Guy'ın seyahat analisti Zach Griff, kısa bir süre önce yolcu güvertesinin üzerinde bulunan ve altı yataklı bir yolcu uçağının gizli yatak odasını gezdi.

19
Yolcuların aklına bile gelmez! İşte uçaklarda kimsenin bilmediği bölme: Gizli yatak odaları - Sayfa 2

Aslında çoğu zaman uçuş sırasında onlar da uyuyor. Ama onları uyurken hiç görmemişsinizdir, çünkü mürettebatın dinlenme alanları akıllıca gizlenmiş durumda.

29
Yolcuların aklına bile gelmez! İşte uçaklarda kimsenin bilmediği bölme: Gizli yatak odaları - Sayfa 3

Çoğu uçakta, bu gizli yatak odaları, vip yolcu koltuklarının üstünde veya yolcuların altında kokpitin arkasına yerleştirilmiş bir şekilde yer alıyor. Girişler, dolap gibi görünen gizli merdiven boşluklarından, baş üstü çöp kutuları gibi görünen gizli kapaklara kadar değişebilir. Bazıları ranza, diğerleri ise tek kişilik odalar olarak sınıflandırılıyor.

39
Yolcuların aklına bile gelmez! İşte uçaklarda kimsenin bilmediği bölme: Gizli yatak odaları - Sayfa 4

Beş yıldır uçuş görevlisi olan 30 yaşındaki Kat Kamalani, Insider'a "Uzun uçuşlarda, büyük olasılıkla altınızda veya üstünüzde uyuyan uçuş görevlileri vardır" dedi.

49