Yılın fotoğrafları!

Amerikan Associated Press (AP) haber ajansı, 2019'un en iyi fotoğraflarını yayınladı. Dünyanın dört bir yanından objektiflere yansıyan sarsıcı karelere, protestolar, doğal felaketler, orman yangınları, göçmenler ve çatışmalar damga vurdu.

Yılın fotoğrafları! - Sayfa 1

Bodrum kıyılarına vuran Aylan Kurdi unutulmaya yüz tutmuşken, El Salvadorlu baba ve kızın görüntüsü yürekleri dağladı. Oscar Alberto Martinez Ramirez ve iki yaşındaki kızı Valeria'nın hayali, ABD'ye ulaşmaktı. Yolculukları Meksika'daki Rio Grande nehrinin kıyısında son buldu.

1127
Yılın fotoğrafları! - Sayfa 2

Haiti'de iktidar partisi senatörü Ralph Fethiere, başbakan Fritz William Michel'ın istifasını isteyen muhalif protestocuları dağıtmak için parlamento önünde silahına sarılıyor.

2127
Yılın fotoğrafları! - Sayfa 3

Dünya, Faslı Fatma Zehra El Gazi'yi bu fotoğrafla tanıdı. Kazablanka yakınlarındaki Muhammediye köyünde yaşayan 27 yaşındaki kadının güneş ışınlarına karşı aşırı bir hassasiyeti var. XP veya xeroderma pigmentosum adı verilen ender görülen hastalıktan korunmak için, dışarı çıktığında bu koruyucu maskeyi takıyor.

3127
Yılın fotoğrafları! - Sayfa 4

Kenya'nın başkenti Nairobi'de çoğunlukla yabancıların kaldığı bir oteli hedef alan terör saldırısında hayatını kaybedenler arasında, restoranda yemek yiyenler de vardı. Patlamaları silah seslerinin izlediği katliamda en az 21 kişi can verdi.

4127