Yeşilçam'ın gizli kahramanı İhsan Gedik, onurlu hayat mücadelesiyle gıpta ettiriyor! İşte efsanenin son hali

Yeşilçam'da dövüş sahnelerinin gizli kahramanı, kötülerin bir numaralı adamı rolleriyle efsaneleşen usta oyuncu İhsan Gedik, şimdilerde hayatını sokaklarda kitap satarak kazanıyor. Yeşilçam'ın efsanesi bakın şimdi ne halde.

Yeşilçam'ın gizli kahramanı İhsan Gedik, onurlu hayat mücadelesiyle gıpta ettiriyor! İşte efsanenin son hali - Sayfa 1

Yeşilçam filmlerinin kötü oyuncusu olarak bilinen ve bine yakın filmde rol alan Türk sinemasının emektar oyuncusu İhsan Gedik, şimdilerde kitap satarak geçiniyor. Aksiyon filmlerinin aranan ismi olan emektar oyuncu "En güzel Cüneyt Abi dövüyor" demişti. İşte efsane oyuncunun son hali...

110
Yeşilçam'ın gizli kahramanı İhsan Gedik, onurlu hayat mücadelesiyle gıpta ettiriyor! İşte efsanenin son hali - Sayfa 2

SİNEMAYA NASIL BAŞLADI?

İlk önce teknik çalışan olarak girdiği sinema dünyasında, daha sonra bir arkadaşının üstlendiği rolü yapamaması üzerine sinemanın bu alanında serüveninin başladığını ifade eden usta sanatçı sinemaya başlangıç hikayesini söyle anlatıyor, "Memduh Ün vardı patronumuz. İlk önce teknik olarak girdim. Bir arkadaş rolü yapamadı, yani iki tane yumruk atacaktı, atamadı. 'İhsan, git bir ceket giy' dedi."

210
Yeşilçam'ın gizli kahramanı İhsan Gedik, onurlu hayat mücadelesiyle gıpta ettiriyor! İşte efsanenin son hali - Sayfa 3

"Dedim, 'Abi ceketim yok.' 'Bul bir tane ceket, gel' dedi. Ceketi giydim tabi karşımda da dev gibi bir adam var: Ayhan Işık. Ama ne yaptım, o zaman boyum kısaydı, gene de kısa da. Takozlar vardı bizde, 10'luk, 20'lik takozları yere koydum ki Ayhan abinin dengesine geleyim diye. Boy olarak yapacağım iş ne? Kabadayıca geleceğim, yumruğu sallayacağım. Bir daha koyacağım, ben yerde, hemen orada yevmiyemizi aldık tabi. Sinemaya öyle başladım" dedi.

310
Yeşilçam'ın gizli kahramanı İhsan Gedik, onurlu hayat mücadelesiyle gıpta ettiriyor! İşte efsanenin son hali - Sayfa 4

Sinemaya teknik olarak girse de arkadaşları içerisinde biraz aktif ve kabiliyetli olmasının rolleri kapmasında mükafatını gördüğünü anlatan Gedik, her insana nasip olmayacak çok sayıda sinema filmi çevirmesine rağmen Yeşilçam'a neden veda ettiğini şu şekilde anlattı:

410