Yaz aylarının en faydalı içecekleri Sıvı kaybına karşı lezzetli önlemler

Yaz aylarında sıcaklardan ötürü vücudun sıvı kaybı artıyor. Bu sebeple sıvı tüketimini artırmamız önemli. Dr. Öğretim Üyesi Dilistan Shipman,hem sıvı kaybını önlemek hem de yaza tat katmak için...

Yaz aylarının en faydalı içecekleri Sıvı kaybına karşı lezzetli önlemler - Sayfa 1

Yaz aylarında sıcaklardan ötürü vücudun sıvı kaybı artıyor. Bu sebeple sıvı tüketimini artırmamız önemli. Dr. Öğretim Üyesi Dilistan Shipman, hem sıvı kaybını önlemek hem de yaza tat katmak için hazırladığı birbirinden lezzetli ve sağlıklı tariflerini paylaştı.

112
Yaz aylarının en faydalı içecekleri Sıvı kaybına karşı lezzetli önlemler - Sayfa 2

Sıcaklarda hem serinlemek hem de sıvı kaybının önüne geçmek için bu tariflerden faydalanabilirsiniz; Sütlü mango shake Süt ve tatlı mevsim mangolarından yapılan proteini zengin bir yaz içeceği olarak öne çıkan sütlü mango shake özellikle kilo almaya çalışanlar için bire bir. Mango demir, protein, A vitamini ve beta-karoten bakımından oldukça zengin. Ayrıca anemi hastalığının yanı sıra kalp ve göz rahatsızlıklarına da iyi gelir.

212
Yaz aylarının en faydalı içecekleri Sıvı kaybına karşı lezzetli önlemler - Sayfa 3

Malzemeler: 2 büyük ve olgun mango (doğranmış halde yaklaşık 2 bardak) 1,5 subardağı süt 1,5 yemek kaşığı şeker İsteğe bağlı iki ya da üç küp buz

312
Yaz aylarının en faydalı içecekleri Sıvı kaybına karşı lezzetli önlemler - Sayfa 4

Yapılışı: Mangoları yıkadıktan sonra soyun ve küçük parçalar halinde doğrayarak blender sürahisine koyun. Süt, şeker ve buz küplerini ekleyin. Pürüzsüz ve kremsi bir hal alana kadar karıştırın. Karışımı bardaklara dökün, bademle süsleyin ve bir kaşık vanilyalı dondurma ile servis yapın.

412