33 °c

Yaz aylarında bayıla bayıla yiyoruz ama...

Yaz aylarında bayıla bayıla yiyoruz ama...

Ramazan ayının son günleri daha zor geçiyor ve iftarda ne yiyeceğinize karar veremiyorsanız önerilerimizi dikkate alın. Ramazan ayında tüketildiğinde büyük tehlike saçan yemeklerden uzak durarak Ramazan ayını sağlıklı bir biçimde sonlandırabilirsiniz. İşte Ramazanda tüketildiğinde tehlike saçan o yemekler…

15
Yaz aylarında bayıla bayıla yiyoruz ama...

Kızartmadan uzak durun

Yiyeceklerimizi kızartarak tüketmek tehlikeli adım olacaktır. Özellikle de ramazan aylarında oruç açarken iftar yemeklerimizde kızartmalara yer vermemeliyiz. Kızartma bir kızartılmasından dolayı olarak zararlıdır bir de kızartılma işlemi sırasında tüketilen yağ kullanımından dolayı zararlıdır. Çok fazla yağ bünyesine alır ve emer. Bu nedenle de zararlıdır.

25
Yaz aylarında bayıla bayıla yiyoruz ama...

Mideye zararlı

Kilo vermek isteyen hanımlar ve zayıflama planlarını ramazan üzerine kuran hanımlar dikkat etsin özellikle kızartmalara yer vermeden bu dönemi bitirmeliler. Daha rahat olmanız için e mideniz içinde çok önemlidir bu. Midenizin rahat olması için kızartmalar sancılı olur. Midenizde kasılmalar ya da hazım olarak sorunlar yaşamanız an meselesi olabilir. Sonuçta boş bir mide oluyor iftardan önce ve direk olarak yedikleriniz çok önem kazanıyor.

35
Yaz aylarında bayıla bayıla yiyoruz ama...

En zararlısı patlıcan kızartması

Kızartmalar birçok yönüyle sağlığımızı riske atan besinler arasındadır. Özelikle patlıcan kızartması çok yağ emer ve en tehlikeli kızartma türlerindendir demek doğrudur sanırım. Ve daha sonrasında kabak kızartması biber kızartması gibi kızartmaları sıralamak mümkündür.

45

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.