Yalova'da 200 metreküp müsilaj toplandı

Yalova'da atık kabul gemisi, deniz süpürgeleri ve vidanjörle müsilaj temizleme çalışmaları devam ediyor. Yalova sahillerinde yürütülen temizlik çalışması kapsamında toplam 200 metreküp müsilaj toplandı.

Yalova'da 200 metreküp müsilaj toplandı - Sayfa 1

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının "Marmara Denizi Koruma Eylem Planı" kapsamında Liman Başkanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Taşköprü Belediyesi ekiplerince gemi, deniz süpürgeleri ve vidanjörlerle müsilaj toplandı.

112
Yalova'da 200 metreküp müsilaj toplandı - Sayfa 2

Yalova’daki müsilaj toplama çalışmalarını Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürü Mehrali Ecer ve İl Müdürü Ümit Yılmaz inceledi.

212
Yalova'da 200 metreküp müsilaj toplandı - Sayfa 3

Burada açıklamalarda bulunan Yılmaz, Taşköprü bölgesinde çalışmaları yoğunlaştırdıklarını söyledi.

312
Yalova'da 200 metreküp müsilaj toplandı - Sayfa 4

Yılmaz, "200 metreküp müsilaj temizliği yaptık. Hem atık gemisiyle hem de su gülleleriyle hem de belediyelerimizin vidanjörleriyle müsilaj temizliğimizi devam ettiriyoruz. Valimizin koordinesinde oluşturmuş olduğumuz koordinasyon merkezinden de görevli kurum ve kuruluşların desteğiyle birlikte anbean ilimizdeki müsilaj yoğunluğunu takip edip müdahalelerimizi ona göre yoğunlaştırdık” dedi.

412