WhatsApp'a yeni özellik: Web telefondan bağımsız çalışacak

Dünyaca ünlü sosyal haberleşme ağı WhatsApp pandemi sürecinde özellikle uzaktan çalışanlar tarafından web sürümüyle en çok tercih edilen platformlar arasında yer alıyor. Ancak WhatsApp Web'in kullanılması için telefon internetinin açık olma zorunluluğu sık sık bağlantıda sorunlara yol açıyor. Bu sorunla ilgili düğmeye basıldı. İşte WhastApp Web'le ilgili beklenen gelişme...

WhatsApp'a yeni özellik: Web telefondan bağımsız çalışacak - Sayfa 1

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın yeni bir özelliği sızdı. Tarayıcı versiyonu WhatsApp Web'teki telefona bağlı olma zorunluluğu sona eriyor. 

110
WhatsApp'a yeni özellik: Web telefondan bağımsız çalışacak - Sayfa 2

Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı bulunan WhatsApp'tan yeni bir güncelleme geliyor.

Güncelleme WhatsApp'ın tarayıcı versiyonu WhatsApp Web'i sıklıkla kullananları ilgilendiyor. Facebook tarafından satın alınan WhatsApp'ın tarayıcı versiyonunu kullanmak için telefonunuzun internete bağlı olması gerekiyordu.

210
WhatsApp'a yeni özellik: Web telefondan bağımsız çalışacak - Sayfa 3

Eğer telefonunuz kapanırsa ya da interneti kesilirse WhatsApp Web iletişiminiz de sonlanmış oluyordu. Şirket yeni yapacağı güncellemeyle bu uygulamayı sonlandıracak. Henüz test aşamasında olan özellikle bundan sonra telefonunuzda internet olmasa bile WhatsApp iletişimine devam edebileceksiniz.

310
WhatsApp'a yeni özellik: Web telefondan bağımsız çalışacak - Sayfa 4

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp sesli iletişimde de yeni bir adım atıyor.

410