WhatsApp tepki çeken özelliğini rafa kaldırdı!

Bir süredir platforma reklam özelliğini entegre etmeye hazırlanan WhatsApp'ın bu projeyi geçici süreyle rafa kaldırdığı belirtiliyor. Henüz konu ile ilgili resmi bir açıklama bulunmasa da Facebook'un gelen tepkiler sonrası böyle bir karar aldığı iddia ediliyor.

WhatsApp tepki çeken özelliğini rafa kaldırdı! - Sayfa 1

Sosyal medya Facebook'un bünyesinde bulunan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp 1.5 milyar aktif kullanıcısı ile dijital dünyanın en çok kullanılan uygulamalarının başında geliyor.

110
WhatsApp tepki çeken özelliğini rafa kaldırdı! - Sayfa 2

Ancak buna rağmen platform bu popülariteyi gelire dönüştürecek bir model geliştirebilmiş değil. 2009 yılında 0.99 dolar ücrete sahip olan platform 2014 yılında 22 milyar dolar karşılığında Facebook'a satılınca ücretsiz hale getirilmişti.

210
WhatsApp tepki çeken özelliğini rafa kaldırdı! - Sayfa 3

Geçtiğimiz dönemde gelir elde etmek adına WhatsApp'ta reklam gösterimini mümkün hale getirecek bir güncelleme üzerinde çalışan şirketin 2020 yılı içinde bu özelliği kullanıma sunması bekleniyordu.

310
WhatsApp tepki çeken özelliğini rafa kaldırdı! - Sayfa 4

Ancak Wall Street Journal'ın şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, WhatsApp'ı bünyesinde bulunduran Facebook bu projeyi geçici süreyle durdurma kararı aldı.

410