Virüslere karşı en etkili ilaç: Su

Koronavirüsle beraber önemi giderek artan en önemli doğal ilaçlardan biri de su oldu. Uzmanlar bol bol su içmenin virüsün akciğerlere inmeden vücuttan atılmasına yardımcı olur. Ancak düzenli ve bol bol içilen suyun bu tür bir fayda sağladığı hatırlatıldı. Virüsle beraber suyun faydaları yeniden merak konusu oldu. Bol su içmenin faydaları nelerdir? Su içmek boğaz ağrısına iyi gelir mi?

Virüslere karşı en etkili ilaç: Su - Sayfa 1

İnsan vücudunun dışarıdan ihtiyaç duyduğu en önemli besinlerden biri sudur. Su olmadan vücutta ciddi işlevsel bozukluklar ortaya çıkar. Vücudun sağlıklı bir akışı için tüketilen suyun miktarı gün içinde yaklaşık 2,5 ya da 3 litre olmalıdır. Bu tüketimin içinde kahve, meyve suyu, çay gibi içecekler dahil değildir. 

19
Virüslere karşı en etkili ilaç: Su - Sayfa 2

Koronavirüs ile beraber su tüketiminin altı bir kez daha çizildi. Uzmanlar bol bol su içererek Virüsün vücuttaki etkinliğinin azaltılacağını söyledi. Özellikle hemen ilaca sarılmak yerine bol bol su içerek virüsün vücuttan daha kolay atılmasını sağlar. 

29
Virüslere karşı en etkili ilaç: Su - Sayfa 3

Kooronavirüs sırasında ve sonrasında vücut sağlığı için en önemli organ boğazlardır. Boğazlardaki mukozdaki nem ve sıvı ne kadar fazlaysa hastalıklarda o kadar kısa sürede atılır. 

39
Virüslere karşı en etkili ilaç: Su - Sayfa 4

Virüs boğazdaki etkinliği artıkça kaşınam ve ağrımayla beraber öksürük nükseder. Bu durumun yaşanmaması için uzmanlar bol bol su içilmesini tavsiye eder. Gün içinde tüketilen 2,5 ve 3 litre dışında en az 2 büyük boy bardak limonlu suyunda boğazlarda enfeskiyon ve iltihabın barınmasını engellediğinin altını çizer. 

49