Venezuela'da Maduro'dan asker ve milis gücüyle gövde gösterisi

Venezuela'da 2 milyon 300 bini aşkın güvenlik gücü ve milisin katılımıyla "Bolivarcı Kalkan 2020" savunma tatbikatı düzenleniyor. Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun emri doğrultusunda yapılan tatbikatta amaç Bolivarcı Milis Gücü çatısı altında olan sivilleri eğitmek.

Venezuela'da Maduro'dan asker ve milis gücüyle gövde gösterisi - Sayfa 1

Ordunun yanı sıra hükümetin seferberlik ve olağanüstü durumlarda silah altına almak için oluşturduğu Bolivarcı Milis Gücü mensuplarının katıldığı tatbikat dolayısıyla ülkenin başkenti Caracas ve diğer bölgelerde askeri hareketlilik yaşanıyor.

120
Venezuela'da Maduro'dan asker ve milis gücüyle gövde gösterisi - Sayfa 2

Caracas'taki en büyük askeri yerleşke Fuerte Tiuna'daki faaliyetlere katılan Venezuela Savunma Bakanı Vladimir Padrino Lopez, tatbikatın, Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun isteği doğrultusunda Bolivarcı Milis Gücü çatısı altındaki sivillerin de katılımıyla gerçekleştirildiğini söyledi.

220
Venezuela'da Maduro'dan asker ve milis gücüyle gövde gösterisi - Sayfa 3

Venezuela Savunma Bakanı Vladimir Padrino Lopez, Bolivarcı Kalkan 2020 tatbikatı dolayısıyla ülke genelinde 135 bölgede savunma senaryolarının uygulandığını belirtti.

320
Venezuela'da Maduro'dan asker ve milis gücüyle gövde gösterisi - Sayfa 4

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "2 milyon 300 binden fazla savaşçı ile bağımsızlık, toprak bütünlüğü ve ulusal egemenliği korumak için Bolivarcı Kalkan 2020 tatbikatını başlattık" ifadelerini kullandı.

420