Ve Instagram çok konuşulan özelliği Türkiye'de test etmeye başladı

Facebook'un sahibi Zuckerberg'ün 2012'de 1 milyar dolara satın aldığı fotoğraf ve video paylaşım platformu Instgram, beğenileri gizleme özelliğini Türkiye'de de test etmeye başladı.

Ve Instagram çok konuşulan özelliği Türkiye'de test etmeye başladı - Sayfa 1

Sosyal medya devi Facebook'un bünyesinde bulunan ve 1 milyardan fazla kullanıcısı bulunan Instagram 'like'ları (beğenileri) kaldırmakta kararlı gözüküyor.


111
Ve Instagram çok konuşulan özelliği Türkiye'de test etmeye başladı - Sayfa 2

Platform Nisan ayından bu yana 6 farklı bölgede test etmeye başladığı beğenisiz Instagram için Türkiye'de de test çalışmalarına başladı. Instagram, ülkemizdeki bazı hesaplarda beğeni sayılarını göstermemeye başladı.


211
Ve Instagram çok konuşulan özelliği Türkiye'de test etmeye başladı - Sayfa 3

Instagram, yaptığı açıklamada bu güncelleme hakkın şu açıklamada bulundu:

"Arkadaşlarınızın; paylaştığınız fotoğraflara ve videolara odaklanmasını istiyoruz, onların kaç tane beğeni aldıklarına değil. Kendi beğeni sayınızı, sizin kimler tarafından beğenildiğinizi gösteren listeye tıklayarak görebilirsiniz ancak arkadaşlarınız ilgili gönderinizin ne kadar birey tarafından beğenildiğini göremez."

311
Ve Instagram çok konuşulan özelliği Türkiye'de test etmeye başladı - Sayfa 4

Test versiyonunda kullanıcılar, paylaştıkları fotoğrafların kaç kişi tarafından beğenildiğini görebilirken, başkalarının paylaştığı fotoğrafların beğeni rakamlarını göremiyor.


411