Ülke yanıyor ordu sokağa indi! Ölü sayısı artıyor...

Ülkede, özellikle başkent Santiago'da hayatı durma noktasına getiren gösterilerde 8 kişi hayatını kaybetti, 960 kişi tutuklandı. Şili ordusu, başkent Santiago için dün ilan edilen sokağa çıkma yasağının uzatıldığını duyurdu. Şili Devlet Başkanı Sebastian Pinera, 'Bütün yurttaşlarımızı bu zor zamanda birlik olmaya, ülkemizi ve büyük çabalarla inşa ettiklerimizi korumaya davet ediyorum. Şiddet olaylarına karışan bir grubun birlikte kurduğumuz onca şeye zarar vermesine izin veremeyiz' dedi.

Ülke yanıyor ordu sokağa indi! Ölü sayısı artıyor... - Sayfa 1

Şili Devlet Başkanı Sebastian Pinera, son günlerde ülkede hakim olan şiddet ve yağma olaylarına ilişkin, "Bütün yurttaşlarımızı bu zor zamanda birlik olmaya, ülkemizi ve büyük çabalarla inşa ettiklerimizi korumaya davet ediyorum. Şiddet olaylarına karışan bir grubun birlikte kurduğumuz onca şeye zarar vermesine izin veremeyiz." dedi.

128
Ülke yanıyor ordu sokağa indi! Ölü sayısı artıyor... - Sayfa 2

Pinera, başkanlık sarayı La Moneda'da düzenlediği basın toplantısında, son günlerde ülkede hakim olan şiddet eylemlerine karşı halka "sükunet" çağrısında bulundu.

228
Ülke yanıyor ordu sokağa indi! Ölü sayısı artıyor... - Sayfa 3

Bazı bakanlarla toplantı düzenlediğini belirten Pinera, "Amacımız son günlerde baş gösteren şiddet ve vandalizmin neden olduğu ciddi duruma bir çözüm bulmak ve birlik olduğumuzu göstermektir." ifadesini kullandı.

328
Ülke yanıyor ordu sokağa indi! Ölü sayısı artıyor... - Sayfa 4

Pinera, halkı şiddet, vandalizm ve suça karşı durmaya çağırdığı konuşmasında, "Bütün yurttaşlarımızı bu zor zamanda birlik olmaya, ülkemizi ve büyük çabalarla inşa ettiklerimizi korumaya davet ediyorum. Şiddet olaylarına karışan bir grubun birlikte kurduğumuz onca şeye zarar vermesine izin veremeyiz." diye konuştu.

428