Üç ülkede 11 kişiye koronavirüs bulaştırdı

Çin'de ortaya çıkan virüs salgınında can kaybı bin 18 oldu. Vaka sayısı 42 bini geçti. İngiltere, İspanya ve Fransa'da görülen yeni vakalar Avrupa'yı telaşlandırdı. İngiltere'de karantina altında tutulan 53 yaşındaki iş insanı Steve Walsh'ın 11 kişiye corona virüsü bulaştırdığı ve bu kişilerle temas eden insanların arandığı aktarıldı.

Üç ülkede 11 kişiye koronavirüs bulaştırdı - Sayfa 1

Çin'de ortaya çıkan yeni corona virüste can kaybı hafta başında yeni bir rekor kırdı. Bir günde 108 kişi yaşamını yitirdi.


116
Üç ülkede 11 kişiye koronavirüs bulaştırdı - Sayfa 2

Virüsten ölenlerin sayısı bini geçti.  Yeni tip corona virüsün bulaştığı kişi sayısı 42 bini aştı

216
Üç ülkede 11 kişiye koronavirüs bulaştırdı - Sayfa 3

11 KİŞİYE VİRÜS BULAŞTIRDI

İngiltere'de yetkililer, 11 kişiye yeni tip corona virüsü bulaştırdığı tahmin edilen İngiliz vatandaşının temas ettiği diğer kişileri bulmaya çalışıyor. Karantina altında tutulan 53 yaşındaki iş insanı Steve Walsh'ın virüsü Singapur'daki bir iş gezisinde kaptığı, İngiltere'ye dönmeden önce Fransa'da kaldığı kayak tesisinde de 11 kişiye bulaştırdığı tahmin ediliyor.

316
Üç ülkede 11 kişiye koronavirüs bulaştırdı - Sayfa 4

Aralarında 9 yaşında bir çocuğun da olduğu bu kişilerden beşi Fransa'da, beşi İngiltere'de, biri de İspanya'da tedavi görüyor. Yetkililer, İngiliz vatandaşının temas ettiği diğer kişileri bulmaya çalışırken, virüsü Walsh'tan kapanlar arasında iki doktorun bulunması nedeniyle Brighton kentindeki bir klinik geçici olarak kapatıldı.

416