Türkiye'nin Maldivleri!

Türkiye'nin Maldivleri! Antalya'nın Suluada'sı doğal güzelliğiyle ağızları açık bırakıyor

Türkiye'nin Maldivleri! - Sayfa 1

Antalya'nın Kumluca ilçesinde beyaz kumsalı ve turkuaz renkli suyuyla Maldivler'e benzetilen ve sadece tekneyle ulaşımın olduğu Suluada, ziyaretçilerine inanılmaz bir görsel şölen yaşatıyor.

19
Türkiye'nin Maldivleri! - Sayfa 2

Antalya'nın Kumluca ilçesinde bulunan Suluada, Akdeniz açıklarında başta Adrasan olmak üzere Çıralı, Olimpos, Mavikent gibi yöredeki diğer tatil beldelerinden bu yaz sezonunun en çok tekne turu yapılan alanı oldu.

29
Türkiye'nin Maldivleri! - Sayfa 3

Biri 50, diğeri 120 metre bembeyaz kumlu ve turkuaz renkli suyuyla iki plaja sahip adaya, günde 50'nin üzerinde tekne turu düzenleniyor. Kumu ve suyunun rengiyle Maldivler'e benzetilen adanın günlük ziyaretçi sayısı 1500'ü aşıyor.

39
Türkiye'nin Maldivleri! - Sayfa 4

Adrasan'da kooperatife bağlı yaklaşık 60 teknenin en az 45'inin günlük deniz turlarını Suluada'ya yaptığını belirten 'Kelebek' adlı teknenin sahibi Kudret Acar, Adrasan'dan 45 dakika süren turun saat 10.30'da başlayıp 18.00 gibi tamamlandığını söyledi. Suluada turu sırasında ziyaretçilerin Gelidonya Feneri gibi bölgenin tarihi değeri olan Adrasan Deniz Feneri'ni de görme imkanı bulduklarını anlatan Kudret Acar, turlarda Suluada'nın etrafının tamamen dolaşıldığını ve birçok noktada teknelerin demir atarak yüzme imkanı verildiğini kaydetti.

49