Türk mühendislerden 'tankların gözüne' yerli dokunuş!

Yurt dışından temininde güçlükler yaşanan M60T Tankı Nişancı Görüntüleme Birimi'nin yerlisi üretilerek tanklara entegre edildi. Savunma sanayisinde önemli bir yerlileştirmeye imza atıldı.

Türk mühendislerden 'tankların gözüne' yerli dokunuş! - Sayfa 1

SAHA İstanbul üyesi DIGITEST Savunma ve Havacılık, kümelenmenin de desteğiyle savunma sanayisinde önemli bir yerlileştirmeye imza attı.

112
Türk mühendislerden 'tankların gözüne' yerli dokunuş! - Sayfa 2

DIGITEST Savunma ve Havacılık Genel Müdürü Sefer Erseven, AA muhabirine, 2002 yılında bir mühendislik şirketi olarak kurulduklarını söyledi.

212
Türk mühendislerden 'tankların gözüne' yerli dokunuş! - Sayfa 3

Son 12 yıldır savunma sanayisine yönelik ürün ve hizmetler geliştirdiklerini ifade eden Erseven, "Ağırlıklı olarak atış kontrol sistemlerinin millileştirilmesi üzerine çalışıyoruz. Türkiye'de üretilmesi zor olan, üretilmemiş ya da tedarikinde zorluk çekilen ürünleri yerli ve milli olarak tasarlayıp üretiyoruz." dedi

312
Türk mühendislerden 'tankların gözüne' yerli dokunuş! - Sayfa 4

Nişancı ve komutanın gözü Bu çabalar kapsamında yurt dışından tedarik edilemeyen, siyasi sebeplerden, ambargolardan dolayı temininde güçlük çekilen tanklardaki "Nişancı Görüntüleme Birimi"ni yerli ve milli olarak tasarlayıp ürettiklerini belirten Erseven, ürünün tanklarda aktif olarak kullanıldığını bildirdi.

412