Teravih namazı kaç rekat, nasıl kılınır?

Teravih namazı nasıl kılınır? Teravih namazı kaç rekat ve bu namazda hangi dualar okunur?

Teravih namazı kaç rekat, nasıl kılınır? - Sayfa 1

Teravih namazı nasıl kılınır? Teravih namazı kaç rekat ve bu namazda hangi dualar okunur? İşte adım adım teravih kılınışı... Birlik, beraberlik, kardeşlik ve hoşgörü içerisinde geçirilen bu mübarek ay da Teravih namazı saatinde camiler dolup taşacak. Bu ayı en verimli bir şekilde geçirmek isteyenler teravih namazını da ihmal etmeyecek. Akıllara takılan ise ‘teravih namazı nasıl kılınır’ sorusu olacak. Her yıl olduğu gibi yine ayrıntılara bu başlık altından ulaşabileceksiniz.

110
Teravih namazı kaç rekat, nasıl kılınır? - Sayfa 2

Mübarek Ramazan ayında yatsı ezanına kısa bir süre kala camiler dolup taşıyor. Teravih namazı kılmak isteyen kişilerden bazıları ise ezandan önce 'teravih namazı nasıl kılınır ve teravih namazı kaç rekâttır' sorusunun cevabını araştırıyor. Ramazan ayına özel hazırladığımız içeriğimizde teravih namazı kılışı anlatımını bulabilirsiniz. Peki, teravih namazında hangi dualar okunur? İşte teravih namazı nasıl kılınır ve kaç rekâttır sorusunun yanıtı!

210
Teravih namazı kaç rekat, nasıl kılınır? - Sayfa 3

Teravih namazı, Ramazan-ı Şerif ayında olmak üzere yirmi rekattan ibaret sünnet namazıdır. Teravih namazına Peygamber Efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem) ve dört halife de devam etmiştir. Diğer nafile namazlardan teravih namazının kılınışın bir farkı yoktur. Yani iki rekât bir namaz nasıl kılınıyorsa, mesela sabah namazının sünneti diyelim teravih namazının iki rekâtı o şekilde kılınır.

310
Teravih namazı kaç rekat, nasıl kılınır? - Sayfa 4

Ondan sonraki bütün rekâtlar da bir birinin benzeridir. Sabah namazının iki rekat sünnetini veya farzını ölçü alabiliriz. Teravih namazı yatsı ile vitir arasında kılınmalıdır.

410