Sürücüler ve yolcular insanlığın ölmediğini gösterdiler.

Sürücüler ve yolculardan insanlık örneği: Gözleri yaşlı görünce biz de dayanamadık

Sürücüler ve yolcular insanlığın ölmediğini gösterdiler. - Sayfa 1

Amasya'da lastiklerinin patlamasını sonucu kaldırıma çarpan kamyonetin kasasından dökülen domatesler, yoldan geçen araç sürücüleri ve yolcular tarafından toplanarak sahibine verildi.

16
Sürücüler ve yolcular insanlığın ölmediğini gösterdiler. - Sayfa 2

Belmebük köyündeki tarlasından topladığı domatesleri kamyonetine yükleyerek, Amasya haline götürmek isteyen 70 yaşındaki Mehmet Aslanlı'nın kullandığı 05 AN 163 plakalı kamyonet, İpekköy mevkisinde lastiklerinin patlamasını sonucu kaldırıma çarptı. Çarpmanın etkisiyle kamyonet kasasındaki bir tona yakın domates yola döküldü.

26
Sürücüler ve yolcular insanlığın ölmediğini gösterdiler. - Sayfa 3

O sırada yoldan geçen sürücü ve yolcular, Aslanlı'nın çaresiz halini görünce araçlardan inerek, yola savrulan domateslerini toplamaya çalışan çiftçiye yardım etti.

36
Sürücüler ve yolcular insanlığın ölmediğini gösterdiler. - Sayfa 4

"Gözleri yaşlı görünce biz de dayanamadık" Domateslerin toplanmasına yardım edenlerden Zehra Demirdağ, yoldan geçerken Aslanlı'yı çok çaresiz gördüklerini ve yardım etmek istediklerini ifade ederek, "Yoldan geçerken amcayı gözleri yaşlı görünce çok üzüldük. Korkmuş belli ki o yüzden biz de dayanamadık. Onların emeğinin boşa gitmemesi için yardımcı olmak istedik. Elimizden geldiğince toplamaya çalıştık ve yardım ettik." dedi.

46