Suriyeli aşiret lideri görüntüleri açıkça gösterdi bomba patladı!

Suriye'nin en büyük aşiretlerinden Şueytat'ın lideri Rafi Raco, elindeki görüntüleri göstererek, DEAŞ'ın 2016 yılında yayınladığı videodaki kişinin Suudi Bakanın görüştüğü...

Suriyeli aşiret lideri görüntüleri açıkça gösterdi bomba patladı! - Sayfa 1

Suriye'nin en büyük aşiretlerinden Şueytat'ın lideri Rafi Raco, elindeki görüntüleri göstererek, DEAŞ'ın 2016 yılında yayınladığı videodaki kişinin Suudi Bakanın görüştüğü SDG safındaki sözde Arap temsilcilerin aynı kişiler olduğunu söyledi.

17
Suriyeli aşiret lideri görüntüleri açıkça gösterdi bomba patladı! - Sayfa 2

Raco, Suriye'de Arap aşiretlerin yoğunlukla yaşadığı bölgelerdeki son durumla ilgili AA muhabirine değerlendirmelerde bulundu. Suriye’deki tüm aşiretler adına konuştuğunu vurgulayan Raco, Suudi Arabistan'ın Körfez İlişkileri Bakanı Tamer El Sabhan'ın terör örgütü YPG/PKK işgalindeki bölgeye son iki yıldır yaptığı ziyaretlere değindi. Raco, "Suudi Bakanın Suriye'de SDG işgalindeki bölgede görüştüğü sözde Arap temsilciler, eski DEAŞ yöneticileridir. O kişiler Arapları temsil etmiyor. Bu kişiler daha önce DEAŞ içerisinde yer aldılar. Şimdi ise SDG saflarındalar." iddiasında bulundu.

27
Suriyeli aşiret lideri görüntüleri açıkça gösterdi bomba patladı! - Sayfa 3

Aynı kişiler: DEAŞ'ın yayın organı olarak bilinen Amak'ın logosunun yer aldığı Eylül 2016 tarihli bir videoya atıfta bulunan Raco, görüntüdeki kişilerle Suudi Bakanın görüştüğü SDG safındaki sözde Arap temsilcilerin aynı kişiler olduğunu söyledi. Raco, görüntüleri işaret ederek şöyle devam etti: "DEAŞ'ın videosundaki kişi Nasır Trami, Bakanla görüşen kişidir. Eskiden DEAŞ saflarındaki bu gibi kişiler şimdi ise SDG yöneticileridir. Bu kişiler bir dönem Ebubekir Bağdadi ile yan yanayken şimdi ise SDG saflarındalar."

37
Suriyeli aşiret lideri görüntüleri açıkça gösterdi bomba patladı! - Sayfa 4

DEAŞ'lıları SDG saflarına soktu: Rafi Raco, "Suudi Arabistan (Suriye'de) terörü besliyor. Suudiler, Suriye halkına ve Türkiye’ye karşı, söz konusu bu kişileri DEAŞ içerisinde yerleştirdi. Şimdi de onları SDG saflarına soktu." savında bulundu. Şueytat aşiretinden Nasır Trami, Bıkkara kabilesinden Hakim Beşir, Bukamil aşiretinden Ahmet es Samir, Bekir aşiretinden Ebu Naim Kessar ve Amhet Hamit Hıbeyl, Akidat aşiretinden Cemil Mahmut Haval ve Cemil Raşit ile Keran aşiretinden Hammud Menedi'nin Suudi Bakanla YPG/PKK işgalindeki bölgede görüştüğünü belirten Raco, şunları ileri sürdü:

47