Sosyal medya bu iddia ile çalkalanıyor! Kör kahin Baba Vanga koronavirüsü öngördü

Tahminleri ile dünyaya damga vuran Baba Vanga, takipçilerinin çoğu tarafından 16. yüzyıl kahini Nostradamus ile eş kabul ediliyor. 1911 doğumlu Bulgar mistik Vangeliya Pandeva Gushterova, daha önce Rus denizaltısı Kursk'un batacağını tahmin etmişti. Takipçileri şimdi de Baba Vanga'nın ölümcül koronavirüs pandemisini öngördüğünü iddia ediyor.

Sosyal medya bu iddia ile çalkalanıyor! Kör kahin Baba Vanga koronavirüsü öngördü - Sayfa 1

İlk olarak 2019'un sonlarında Çin'de ortaya çıkan koronavirüs, 28 Temmuz 2021 itibariyle dünya genelinde 195,26 milyondan fazla kişiye bulaştı ve 4,18 milyondan fazla insanın ölümüne sebep oldu.

19
Sosyal medya bu iddia ile çalkalanıyor! Kör kahin Baba Vanga koronavirüsü öngördü - Sayfa 2

Virüsün aniden ortaya çıkışı, birçok komplo teorisyenini, bu çıkışın arkasında doğaüstü bir sebep aramaya sevk etti. Twitter ise Baba Vanga'nın takipçilerinin yorumlarını konuşuyor.

29
Sosyal medya bu iddia ile çalkalanıyor! Kör kahin Baba Vanga koronavirüsü öngördü - Sayfa 3

İnternette dolaşan tuhaf iddialara göre 'Balkan Nostradamus'u' olarak bilinen Baba Vanga'nın koronavirüs pandemisini öngördü.

39
Sosyal medya bu iddia ile çalkalanıyor! Kör kahin Baba Vanga koronavirüsü öngördü - Sayfa 4

Bir kişi Twitter'da şunları söyledi: "Tahminler: Koronavirüsün gelişini tahmin ettiğine inanılan Bulgar mistik Baba Vanga (1996), 2020'de Pakistan, Çin, Japonya ve Alaska'nın sular altında kalacağını ve 2021'de Asya'yı vuracak 7,5 büyüklüğünde bir deprem olacağını tahmin etmişti.

49