Sınavlar ertelendi mi, iptal mi oldu? Lise yüz yüze sınavlar ne zaman?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, lise sınavları için 1 Mart tarihini işaret etmişti. Yarın mart ayına giriyoruz ve çok öenmli bir son dakika gelişmesi yaşandı. Bu gelişmenin ardından "Sınavlar ertelendi mi, iptal mi oldu? Lise yüz yüze sınavlar ne zaman?" soruları peş peşe gelmeye başlandı.

Sınavlar ertelendi mi, iptal mi oldu? Lise yüz yüze sınavlar ne zaman? - Sayfa 1

Okulların açılış tarihi ile ilgili daha önce yapılan açıklamada 1 Mart tarihi verilmişti. Hafta sonu yapılan değerlendirmeler neticesinde bir son dakika gelişmesi yaşandı. Milli Eğitim Bakanlığı okulların açılış tarihi ve sınavlar ile ilgili duyuru geçti.

17
Sınavlar ertelendi mi, iptal mi oldu? Lise yüz yüze sınavlar ne zaman? - Sayfa 2

Bu açıklama sonrası "Sınavlar ertelendi mi, iptal mi oldu? Lise yüz yüze sınavlar ne zaman ''?soruları yöneltilmeye başlandı.

27
Sınavlar ertelendi mi, iptal mi oldu? Lise yüz yüze sınavlar ne zaman? - Sayfa 3

YÜZ YÜZE SINAVLAR NE ZAMAN

Gelen son dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, liselerde yüz yüze sınavlara ilişkin, '8 Mart'tan başlamak üzere illerin durumuna göre karar verilecek' dedi.

37
Sınavlar ertelendi mi, iptal mi oldu? Lise yüz yüze sınavlar ne zaman? - Sayfa 4

Okullar ne zaman açılacak? sorusu yoğun bir şekilde yöneltilirken Milli Eğitim Bakanlığı'nca yapılan açıklamada; "Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan 'İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı Haritası'nın güncellenme takvimi ve  Koronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlerin Kabine Toplantısı’nda değerlendirilecek olması nedeniyle 1 Mart 2021 Pazartesi günü eğitim öğretime geçişi planlanan resmî ve özel tüm okullarımızda yüz yüze eğitime ve sınavlara, 2 Mart 2021 Salı günü illerin salgın koşullarına göre başlanılması kararlaştırılmıştır.

47